Про це очільниця австрійського зовнішньополітичного відомства заявила в інтерв’ю Die Welt, передає Укрінформ.
“Очевидно одне: сам по собі нейтралітет нас не захищає. Те, що захищає Австрію в умовах дедалі більш небезпечної ситуації у сфері безпеки у світі та все більш агресивної Росії, – це інвестиції в нашу обороноспроможність, а також у партнерства. Я принципово відкрита до проведення публічної дискусії щодо майбутнього політики безпеки та оборони Австрії”, – сказала глава МЗС Австрії.
За її словами, нині в парламенті та серед населення немає більшості, яка б підтримувала членство в НАТО, проте, на думку міністра, “така дискусія все одно може бути дуже плідною”.
“Але ми також не можемо сидіти склавши руки і казати: якщо ми нікому нічого не робимо, то й нам ніхто нічого не зробить. Це було б наївно. Світ змінився. Але я хочу чітко наголосити: у нас уже є партнер в особі ЄС, який захистить нас у критичній ситуації. Водночас ми робимо значний внесок у європейську безпеку. Наші солдати беруть участь у численних миротворчих місіях ЄС, і ми робимо все можливе, щоб підтримувати спільну європейську політику безпеки та оборони фінансово, військово та політично. У цьому сенсі нейтралітет Австрії вже помітно змінився після вступу до ЄС у 1995 році”, – заявила глава австрійського МЗС.