У Запорізькій області повітряні розвідники за допомогою безпілотника Shark дізналися координати ворожої техніки, а артилеристи вивели її з ладу точними пострілами. Звіт про успішну діяльність Сил оборони оприлюднено на сторінці в соцмережах фонду допомоги армії «Повернись живим».
Між іншим, звіт свій у фонді назвали так: «Від Shark’ів, на які ми всі разом збирали гроші, не сховаються російські «Буки». Згідно з подальшим уточненням, на Запорізькому напрямку екіпаж одного (!) розвідкомплексу Shark виявив та допоміг знищити чи пошкодити п’ять (!) бойових машин зі складу зенітно-ракетного комплексу «Бук» ворога. «Нам подобається, як горить ППО окупантів», – наголосили у фонді.
А тепер конкретніше про те, як працювали повітряні розвідники та артилеристи. Розвідувальний дрон Shark помітив бойові машини окупантів, які використовувалися у складі самохідного зенітно-ракетного комплексу «Бук». Отримавши відеоінформацію про це, оператор дрону одразу ж передав координати техніки противника нашим бійцям, які працюють із реактивними системами залпового вогню. Ті завдали потужного удару по цілях, знищивши або вивівши з робочого стану всі п’ять машин. У деяких із них навіть здетонували ракети (див. перший знімок).
У фонді «Повернись живим» також додали, що з російськими «буками» розправився один із 25 розвідувальних БПЛА, на які наші небайдужі люди зібрали раніше 325 мільйонів гривень. «Дякуємо, що долучаєтеся до проєктів, які роблять Сили оборони України потужнішими», – подякували всім причетним у фонді, попросивши не зупинятися у підтримці захисників України.
*
ЗРК «Бук» – самохідний зенітно-ракетний комплекс, призначений для ураження літаків тактичної і стратегічної авіації, крилатих ракет, гелікоптерів, а також для ліквідації надводних і наземних радіолокаційних цілей. Самохідна вогнева установка може самостійно знаходити, розпізнавати й відкривати вогонь по цілях.
БПЛА Shark (у перекладі з англійської – акула) – розвідувальний безпілотний комплекс, створений українською компанією Ukrspecsystems для спостереження та коригування вогню. БПЛА обладнаний високонадійним модулем зв’язку, що дозволяє йому заглибитись у тил супротивника до 80 км в умовах РЕБ. Компанія почала працювати над БПЛА «Шарк» в умовах повномасштабного російського вторгнення 24 лютого 2022 року, а льотні випробування стартували менш як за півроку.
*
Фото: t.me/savelifeua