Як повідомили у відділі комунікації поліції Запорізької області,
за півроку своєї роботи поліцейські евакуаційні екіпажі допомогли виїхати з прифронтових населених пунктів 55 родинам, у яких виховуються понад 100 дітей.
Запорізькі правоохоронці щодня здійснюють такі рятівні місії. Їх поіменно знають мешканці прифронтових сіл і містечок, які вперто залишаються вдома і не хочуть чути ніяких аргументів про необхідність евакуації.
Пояснити людям важливість евакуації та вмовити наважитися на виїзд із зони ведення активних бойових дій допомагають фахівці служби психологічного забезпечення обласного главку поліції, які увійшли до складу евакуаційних груп, створених для порятунку жителів прифронтових населених пунктів. Особливу увагу правоохоронці приділяють маломобільним громадянам, особам похилого віку та родинам з дітьми.
Згадуючи свої виїзди, додали до сказаного у відділі комунікації, поліцейська Валерія розповіла, що останнім часом інтенсивність обстрілів у прифронтових населених пунктах лише збільшилась. Спілкуючись з людьми, вона пояснює небезпеку проживання біля лінії фронту. Валерія також зазначила, що людська психіка унікальна – здібна підлаштуватися до будь-яких стресових подій. Саме тоді людям здається, що не так вже й лячно, що найстрашніше вже пережили, тому бажають залишатися у власних, хоч і зруйнованих оселях.
Але психологи все ж наводять вагомі аргументи на прикладах евакуйованих сімей, які вже виїхали та радіють новому життю. У зв’язку з цим психологам у поліцейській формі згадалася евакуація з Гуляйполя 88-річного дідуся з порушеннями зору. Пенсіонер щиро зрадів пропозиції виїхати, а дорогою до Запоріжжя плакав та дякував за надану допомогу.