У 2022 році набирають чинності зміни до постанов Кабінету Міністрів України, що регулюють організацію інклюзивного навчання. Зокрема, посилюється акцент на співпраці між закладами освіти та інклюзивно-ресурсними центрами, щоб надати більше підтримки й допомоги під час навчання дітей з особливими освітніми потребами. Про це нагадує Управління Державної служби якості освіти у Запорізькій області.
Що зміниться та як керівникам закладів освіти працювати за новим порядком організації інклюзивного навчання, читайте тут 👉 https://bit.ly/3qvXio7
🔰 У Запорізькій області 33 інклюзивно-ресурсних центрів, 26 із яких функціонують у територіальних громадах, 7 – у місті Запоріжжі.
🔰 23 територіальні громади заключили договори на надання послуг ІРЦ в інших територіальних громадах.
❌❌ Проте, органи місцевого самоврядування, а саме 9 територіальних громад Запорізької області (Андріївська сільська, Берестівська сільська, Коларівська сільська, Осипенківська сільська, Долинська сільська, Михайлівська сільська, Михайло-Лукашівська сільська, Петро-Михайлівська сільська, Плодородненська сільська ради) не забезпечили доступність до послуг інклюзивно-ресурсних центрів.
❌❌ Із 285 закладів загальної середньої освіти Запорізької області, де впроваджено інклюзивне навчання, станом на 26 грудня 2021 року, тільки у 50 закладах відбулись засідання команд психологічно-педагогічного супроводу за участю фахівців інклюзивно-ресурсних центрів з метою визначення типології освітніх труднощів та рівнів підтримки в освітньому процесі учнів з особливими освітніми потребами.
🇺🇦 📣 Управління Державної служби якості освіти у Запорізькій області продовжує у 2022 році вивчати питання організації інклюзивного навчання у закладах освіти області та закликає уповноважені органи управління освітою об’єднати зусилля для доступності до послуг інклюзивно-ресурсних центрів та якісного забезпечення інклюзивного навчання у закладах освіти.