Це 7-й пункт пропуску для автомобільного сполучення на державному кордоні України з Польщею і 4-й пункт пропуску, який працює за процедурою спільного контролю українських та польських прикордонників і митників.
На польсько-українському кордоні відкрили сьомий пункт пропуску для автомобільного сполучення “Нижанковичі – Мальховичі”, повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький у суботу в телеграм-каналі.
«Пункти пропуску – це не про перешкоди. Це про розвиток інфраструктури і про входження України в Європейський Союз. Чим більше матимемо пунктів пропуску і відкритих доріг, тим швидше станемо частиною ЄС»,– наголосив голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький.
Відтепер на Львівщині функціонує 7 автомобільних пунктів пропуску: «Нижанковичі – Мальховичі», «Смільниця – Кросценко», «Шегині – Медика», «Краківець – Корчова», «Грушів – Будомєж», «Угринів – Долгобичув», «Рава-Руська – Гребенне».
Реалізація проєкту розпочалася у 2020 році. 19 травня 2020 року Підкарпатське воєводство, яке і реалізувало проєкт, визначило інвестора для будівництва, і у серпні того ж року підписало угоду з фірмою Strabag про зведення пункту пропуску.
«90 відсотків пасажирів України перетинають кордон автомобільними пунктами пропуску і тільки 10 залізницею. На цьому спільному пункті пропуску працюють митники і прикордонники України і Польщі, що пришвидшує процеси на кордоні і збільшує кількість транспортних засобів, які можуть перетнути кордон. Завдяки тому, що Агентство відновлення побудувало тут нову дорогу хорошої якості, пункт стане популярним серед пасажирів і водіїв. Максимальна пропускна спроможність пункту пропуску за нормативами, за якими він побудований, до 4000 автомобілів у дві сторони: 2000 на виїзд і 2000 на в’їзд, а також 100 автобусів: 50 на виїзд і 50 на в’їзд. Це досить великі цифри для такого невеликого пункту», – сказав заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач.
Всі об’єкти пункту пропуску споруджені на території Республіки Польща. Вартість проєкту становить 109 мільйонів злотих, які оплатила польська сторона.
Новий пункт пропуску призначений для цілодобового міжнародного пасажирського та вантажного руху транспортними засобами з дозволеною загальною масою до 3,5 тонн та руху автобусів.
Фото www.facebook.com/kozytskyy.maksym.official?locale=uk_UA
/lvivoblrada.gov.ua/news/na-kordoni-z-polshcheyu-vidkrili-novii-mizhnarodnii-avtomobilnii-punkt-propusku-nizhankovichi-malhovichi