Два дні на майдані коло Історико-культурного комплексу «Запорозька Січ» Національного заповідника «Хортиця» і на його території тривали «Арт-вихідні», організовані платформою «Мистецький простір». Їхньою складовою частиною став і потужний Бізнес-форум. Понад тридцять митців, креативних менеджерів, бізнесменів з різних куточків України зустрілися на нашому славетному острові, аби поділитися думками з гарячих тем сьогодення, а також презентувати свій позитивний досвід і творчість.
Мета організаторів платформи Мистецького простору:
створити можливості для інтеграції Запоріжжя в український сучасний культурний та інформаційний контекст, поєднати бізнес, мистецтво, медіа на одній локації, де відбуваються дискусії, презентації, знаходяться нові парнерства та рішення.
До Запоріжжя завітали знані художники. Матвій Вайсберг провів два майстер класи з монотипії та публічну дискусію Олексом Манном. Нікіта Тітов представив дві виставки плакатів. Олена Придувалова подарувала Запоріжжю можливість відвідати виставку КРАЙ, що триватиме до 24 червня в Галереї готельного комплексу Інтурист.
З презентацією на арт-вихідних виступили:
- розробник креативної айдентики міст Дмитро Буланов;
- фінансовий експерт Сергій Фурса;
- менеджерка визначних культурних проектів у галузі кінематографії Олена Жук,
- дипломат, перекладач, шоумен, письменник Дмитро Чекалкін
- видавчиня Ірина Білоцерківська.
Сучасне розмаїття книжкового ринку представили також знані українські видавництва «П’яний корабель», «Вавилонська Бібліотека» , «Фоліо», «Дух і Літера», «Видавництво21», «Білка». З усіма ними можна було поспілкуватися під час панельних дискусій та у неформальній обстановці.
Поціновувачі сучасної української літератури та видавничої справи могли придбати книжки з автографами авторів. Запорізька бібліотека “Юний читач”, у свою чергу, підготувала дитячі локації.
Для дітей і дорослих дав майстер-клас з виготовлення монотипії митець Матвій Вайсберг, який вважає, що ми усі творці. Спільна робота зі знаним художником викликала захоплення як у досвідчених в інших галузях майстрів, так і у неофітів.
Художнього розмаїття додали виставка «Українські народні розписи» з колекції Запорізького обласного художнього музею та роботи запорізьких членів і членкинь об’єднання «Колорит» Ольги Хар’якової, Любові Миленької, Еріки Равіч, Данила Титаренка, Тетяни Колеснікової та Інни Алещенко . Наші художники скористалися гарною погодою, аби не тільки продемонструвати свою творчість, а й попрацювати на пленері.
Велику цікавість та увагу мешканців та гостей міста викликав і такий, здавалося б, спеціалізований захід, як Бізнес-форум. Він відбувався за трьома секціями: «Діджиталізація, сучасні тренди управління бізнесом, цифровізація бізнес-процесів», «Бізнес у часи пандемії, нові можливості та виклики, лідерство, успішні кейси» та «Культурний туризм, створення нових туристичних магнітів, формування кейсів успіху для міст».
Дискусії між українськими та запорізькими експертами були часом запеклими, та усі наповнені енергетикою і позитивним запалом.
На платформі Мистецького простору одночасно зустрілись фінансовий експерт Сергій Фурса та засновник компанії «PowerCode LLC» Владислав Савченко, який розповів про тренди IT бізнесу і його вплив на ринок праці та освіті процеси.
Співвласник ІТ компанії PM Partners Максим Прохоров поділився міркуваннями щодо змін у бізнесі під впливом сучасних технологій.
Темою виступу засновника транспортно-логістичної компанії «Зертек» Юрія Щукліна стала логістика майбутнього. Зокрема, мова зайшла і про те, навіщо Укрзалізниці IT-технології. Запрошений експерт висловив думку, що створення національної цифрової інфраструктури залізничних перевезень кардинально змінить бізнес-клімат країни.
Маркетологиня та фахівчиня з комунікації Оксана Тукалевська розповіла як пандемія стала каталізатором змін і що сьогодні необхідно тримати в фокусі маркетингу. На її переконання, довіра та партнерство стануть основними факторами сталого розвитку.
Впродовж двох днів Національний фільмофонд Довженко-Центр подарував можливість показу фільму «Вітер з порогів» із саундтреком Artokrats, а також анімаційну роботу «Одинадцятий» зі звуковим оформлення від Dj U-RA.
Обидва фільми розповідають історію будівництва Дніпрогесу, проте під різним кутом. На відміну від «Одинадцятого» Дзиґи Вертова, де зведення греблі показане в масштабах Країни Рад, «Вітер з порогів» Арнольда Кордюма розповідає цю історію, фокусуючись на долі однієї сім’ї.
Співорганізатори «Мистецького простору»: Тетяна Орлова (засновниця ГО Запорізький медіа-центр), Максим Ванат (засновник Intourist hotel Zaporizhzhya), ArtForum, Bulanov büro та Еспресо вдячні партнерам – ІТ компанія Powercode, ТМ «Козацька ферма», Ліон Авто Запоріжжя, АТК «Владіс», Агрокомпанія «Дом», Національному заповіднику «Хортиця» а також особисто Максиму Ванату та його команді, Владиславу Савченко, Ігорю Савченко, Юрію Щукліну, Валерію Моісеєнко, Павлу Деркачу, Геннадію Васильчуку, Анатолію Постолу, Олексію Кравчуну та Максиму Остапенку за активну участь і допомогу в організації «Арт-вихідних». А також модераторам і співорганізаторам “Мистецького простору” Анні Редько, Олесю Барлігу, Юрію Ганошенко, Ользі Вакало.
Окрема вдячність – волонтерам-студентам Запорізького Національного Університету
Про деталі та цікавини «Арт-вихідних» «МИГ» розповість у найближчих номерах.
Ганна ЧУПРИНА, фото автора і з соцмереж