31 серпня 2023 року виповниться 76 років з дня першого польоту літака Ан-2
У сквері Піонерів авіації, прилеглому до Державного політехнічного музею при КПІ ім. Ігоря Сікорського, стоїть легендарний літак Ан-2. Цей літак зберігався в Запоріжжі, і після проведення аукціону його було викуплено та спеціальною технікою доставлено до Києва. Реставрацією літака, якої він, звичайно, потребував (не був в експлуатації понад 20 років і стояв під відкритим небом), займалися працівники ДП «Антонов».
Зараз, у сквері Піонерів авіації, прилеглому до Державного політехнічного музею при КПІ ім. Ігоря Сікорського, стоїть легендарний літак Ан-2. І тепер студенти і співробітники університету, містяни і гості КПІ можуть зблизька оглянути літак-кукурузник Ан-2.
«Ан-2 – мій найбільший успіх… Він не має аналогів у світовій авіаційній техніці. Цей літак побудовано з розрахунком на наші своєрідні умови, яких більше ніде не існує…», – так сказав Генеральний авіаконструктор Олег Костянтинович Антонов. Ці його слова можна прочитати на табличці поруч з Ан-2, що стоїть у сквері імені Піонерів авіації на території КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Ан-2 побував на всіх континентах – до Антарктиди включно. А у 2015 році 41-річний Ан-2 перетнув своїм ходом Атлантичний океан з Європи до Америки…Також Ан-2 потрапив до Книги рекордів Ґіннеса як наймасовіша модель за всю історію літакобудування. Його випускали майже 70 років, був у експлуатації у США, Канаді, Європі.
Перший політ літака Ан-2 відбувся 31 серпня 1947 року.
Україна,
Київ, 26 липня 2023 рік.
Фото, відео Сергій Томко “МИГ”.
Ан-2 – легкий багатоцільовий літак, наймасовіший у світі одномоторний біплан за всю історію авіації. Початок виробництва Ан-2 – 1948 рік. Перший виробник – Завод № 473 у Києві (тепер – Серійний завод “Антонов”). Спочатку літаки називали “всюдиліт”, народні назви – “Аннушка” та “кукурудзник” (з огляду на використання його в сільському господарстві).