Лише за місяць 1,5 тисячі безробітних запоріжанок знайшли собі роботу

З метою підвищення ефективності надання соціальних послуг, спрямованих на підтримку трудової активності жінок в сучасному економічному середовищі, підвищення рівня працевлаштування цієї категорії громадян, обласною службою зайнятості протягом квітня 2019 року традиційно проводилася акція «Місячник зайнятості жінок».

Як повідомлют запорізькі фахівці,  під час акції до центрів зайнятості Запорізької області звернулись близько двох тисяч жінок. Всім, хто опиняється в складних життєвих умовах, тут надають доволі широкий спектр соціальних послуг, передбачених чинним законодавством, і в першу чергу таких, що сприяють успішному пошуку гідного місця роботи та вдалому працевлаштуванню.

Все більше сучасних жінок мріє відкрити власну справу та стати успішною бізнес-леді, однак вагається і не знає з чого почати, тому і в цьому випадку також на допомогу приходить служба зайнятості. З початку року отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю та організували власну справу 20 жінок. Захистили свій бізнес-план та отримали таку допомогу у квітні – 5 жінок.

З кожним роком зростає чисельність жінок, які бажають одержати нову професію, оволодіти новою спеціальністю або підвищити свою кваліфікацію. З початку 2019 року 652 жінки проходили підготовку чи перепідготовку за направленням служби зайнятості під конкретні робочі місця як у навчальних закладах, так і на виробництві. У квітні 2019 року, у період дії акції, на навчання направлено 189 жінок.

На сьогодні, жінки у віці 45 років і старше мають значно вищий попит на ринку праці, ніж той, що був, наприклад, 10 років тому. Тільки у квітні 2019 року, із загальної чисельності працевлаштованих безробітних жінок (1499 осіб) – рівень працевлаштування жінок у віці 45+ становить 46%. Такому показнику сприяє багаторічний досвід державної служби зайнятості щодо надання соціальних послуг та організації сприяння працевлаштування саме жінкам, а також плідна співпраця з роботодавцями регіону та установами і організаціями, що опікуються питаннями зайнятості жінок.

«Фахівці служби зайнятості активно працюють з жінками, залучаючи їх до різноманітних заходів, підвищують їх впевненість у власних силах, створюють для них більш сприятливі можливості для професійного розвитку, розбудови власної кар’єри. Адже професійний ріст багато в чому залежить від самих жінок. Якщо вони мають впевненість в своїх силах, то їм вдасться досягнути успіху, а ми завжди готові їм в цьому допомогти», — підсумовує директор Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік.

 

* * *

Україна досягла прогресу в сфері законодавчого забезпечення ґендерної рівності. Проте, жінки все ще залишаються вразливими, зазнаючи різноманітних форм дискримінації та ґендерної нерівності. Дискримінація у сфері зайнятості та ґендерні упередження – це фактори, які найчастіше обмежують доступ жінок до високооплачуваної, більш престижної роботи та зміцнюють існуючу нерівність.

За законом, жінки і чоловіки мають право на рівну винагороду за однакову працю. Але, за даними Головного управління статистики в Запорізькій області за 2018 рік в регіоні середня заробітна плата чоловіків склала 10 268 грн., а жінок – 7 362 грн., або 71,7% зарплати чоловіків

В Україні жінок серед безробітних дещо більше, ніж чоловіків. За статистичними даними Запорізької обласної служби зайнятості (за січень-квітень 2018 року) вони складають 53,4 відсотка від громадян, які перебували на обліку. Тому, з метою акцентування уваги суспільства до проблеми зайнятості жінок у Запорізькій області у квітні проводилась загальнообласна акція «Місячник зайнятості жінок».

Важливу роль в сприянні працевлаштуванню мають зустрічі з роботодавцями. У рамках акції в квітні проведені ярмарки та міні-ярмарки вакансій, «круглі столи» та інші заходи, орієнтовані на сприяння працевлаштування жінок. Всі учасники заходів отримали досвід безпосереднього спілкування з роботодавцем та навики самопрезентації.

За результатами проведених заходів в рамках «Місячника зайнятості жінок» вдалось працевлаштувати більше 1 тисячі жінок. Були тимчасово працевлаштовані – прийняли участь в оплачуваних громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру — близько 700 жінок. Проходили навчання за направленням служби зайнятості 192 жінки.

Важливу роль має надання профінформаційних та профконсультаційних послуг, під час яких клієнти отримують поглиблену інформацію про професії, що мають попит на ринку праці; рекомендації щодо вибору або зміни професії з урахуванням їх побажань, здібностей та можливостей; послуги психологічного характеру, спрямовані на визначення професійної придатності до тієї чи іншої спеціальності, тощо. Протягом квітня до семінарів та тренінгів було залучено понад 4 тис. жінок.

З точки зору законодавства жінки й чоловіки мають у сфері праці однакові права. Однак, жінки через складні і різноманітні соціальні функції, навантаження, які зумовлені материнством, об’єктивно є категорією, менш конкурентоспроможною на ринку праці.

Серед незайнятого населення, яке перебуває на обліку у службі зайнятості, більше половини становлять жінки. Так, з початку 2019 року на обліку в службі зайнятості перебувало майже 18 тис. жінок; працевлаштовано понад 1,4 тис.

Відповідно до чинного законодавства незайнятим жінкам надається весь комплекс соціальних послуг, а саме: пошук підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні; сприяння підприємницьким ініціативам безробітних жінок шляхом надання одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності: організація участі в громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру; організація професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації; інформаційні, консультаційні та профорієнтаційні послуги, пов’язані з працевлаштуванням та ін.

Вже котрий рік поспіль, з метою привернення уваги суспільства до проблем зайнятості жінок та допомоги жінкам реалізувати себе, у Запорізькій області традиційно у квітні поводилась загальнообласна акція «Місячник зайнятості жінок».

В рамках акції центрами зайнятості проведені засідання «За круглим столом» з роботодавцями та соціальними партнерами щодо проблем зайнятості жінок та шляхів їх вирішення; ярмарки та міні — ярмарки вакансій; презентації професій; семінари з роботодавцями з питань зайнятості жінок; семінари та тренінг — семінари з безробітними жінками, під час яких жінкам надані поради з працевлаштування, висвітлені аспекти зайнятості жінок. Всього відвідали заплановані заходи близько 2 тис. жінок.

У період проведеної акції до служби зайнятості в Запорізькій області звернулись та були зареєстровані як безробітні 1315 жінок, при тому їх чисельність збільшується пропорційно віку. Так, у квітні поточного року у віці 45 років і старше зареєстровано 449 жінки, а у віці до 25 років зареєстровано 100 жінок.

З кожним роком зростає чисельність жінок, які бажають одержати нову професію, оволодіти новою спеціальністю або підвищити свою кваліфікацію. З початку 2019 року 652 жінки проходили підготовку чи перепідготовку за направленням служби зайнятості під конкретні робочі місця як у навчальних закладах, так і на виробництві. У квітні 2019 року, у період дії акції, на навчання направлено 189 жінок.

Також, за бажанням безробітних осіб, служба зайнятості сприяє розвитку самозайнятості населення шляхом одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації безробітними підприємницької діяльності. З початку року отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю та організували власну справу 20 жінок. Захистили свій бізнес-план та отримали таку допомогу у квітні – 5 жінок.

На сьогодні, жінки у віці 45 років і старше мають значно вищий попит на ринку праці, ніж той, що був наприклад 10 років тому. Тільки у квітні 2019 року, із загальної чисельності працевлаштованих безробітних жінок (1499 осіб) – рівень працевлаштування жінок у віці 45+ становить 46%. Такому показнику сприяє багаторічний досвід державної служби зайнятості щодо надання соціальних послуг та організації сприяння працевлаштування саме жінкам, а також плідна співпраця з роботодавцями регіону та установами і організаціями, що опікуються питаннями зайнятості жінок.

 

 

 

(Visited 51 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *