Рейкотрон запускатиме астронавтів на орбіту зі швидкістю, яка в сім разів перевищує швидкість звуку. Про це повідомляється на meta.ua
Вчені обдумують альтернативні методи потрапляння в космос ще з того часу, як польоти за межі Землі стали можливими. Взагалі подорожі в космос надзвичайно дорогі, адже ракеті Saturn V, наприклад, яка перевозила космонавтів місії “Аполлон”, доводилось тягти 770 тисяч літрів палива, а також купу рідкого кисню.
Альтернативні ідеї виходу в космос включають космічний ліфт. Існує також відцентрова система запуску (на відео), запропонована стартапом SpinLaunch. Вона дешева, економічна та ефективна, але підходить лише для запуску вантажів, адже просто вбила б астронавтів перевантаженням приблизно у 10 000 g (для людини є смертельними тривалі перевантаження у 6g).
Таким чином на сцену виходять китайські вчені, які пропонують нібито ефективний спосіб доставки астронавтів у космос (живими) – електромагнітну гармату.
За даними китайського інформаційного видання South China Morning Post, ідея полягає в тому, щоб прискорити гіперзвуковий космічний корабель по гігантській електромагнітній стартовій трасі, запустивши його зі швидкістю 1,6 Маха. Потім корабель запалить власні двигуни та покине земну атмосферу зі швидкістю, яка приблизно в сім разів перевищує швидкість звуку.
Наразі вчені випробували цю ідею на 2-кілометровому магнітному треку, вистрілюючи вздовж нього важкими предметами зі швидкістю майже 1000 кілометрів на годину, з планами збільшити довжину доріжки та збільшити ці швидкості в п’ять разів.
Ця технологія ще на дуже ранньому етапі розробки, але, можливо, ми колись побачимо, як астронавти відправляються в космос за допомогою гігантської катапульти.
Джерело: meta.ua