Йорг Вуттке, який багаторазово був головою Європейської торгової палати в Китаї і прожив тут 30 років, незабаром покине КНР, як повідомляє zeit.de. Представник хімічної корпорації BASF в КНР зазначив, що китайська влада ускладнює життя іноземцям і тому там лише до 60 тисяч європейців.
Йорг Вуттке зазначає, що іноземцям в Китаї не довіряють, а будь-яка критика розглядається як зневажання. Зараз Китай самозакоханий. Раніше КНР була набагато відкритішою на світ, бо потребувала його допомоги для виходу з бідності. Зараз Китай почуває себе краще і став самовпевненим. Це призведе до проблем.
Сі Цзіньпін готовий заплатити меншим економічним зростанням за впровадження своєї ідеології.
Європа повинна бути розумнішою щодо отримання власної переваги. Вона повинна відмовитися від хибної віри в те, що може впливати на Китай. Обмеження інвестицій, захисні тарифи та чорні списки не вплинуть на КНР. На Китай можуть тільки США, і тільки жорсткими санкціями.
Вуттке вважає, що ЄС повинен скуповувати дешеві китайські товари у низці галузей (наприклад, сонячні панелі), а самому ставити на більш технологічні галузі (ШІ та біотехнології), у який Китай відстає. Він стверджує, що китайські роботі місця залежать від Заходу (але не факт, що КНР ними не пожертвує заради шантажу).
Вуттке підкреслив потребу знайти альтернативних постачальників або нові технології для магнію, рідкоземельних елементів, графіту та інших критичних матеріалів, а також унезалежнитися від низки постачання низки фармацевтичних препаратів.
Німецькі виробники зіштовхнулись із значною конкуренцією з КНР у автомобілебудуванні. Вуттке вважає правильним, що вони не полишають китайський ринок, а докладають зусилля, щоб наздогнати китайців.
Він називає це кінцем наївної ідеї про те, що європейці кращі у всьому за китайців. Водночас, передчасно бачити себе «на смітнику історії», треба боротися за свою позицію