Криголам «Ноосфера» через війну не може повернутися до Одеси

465
VIEWS
Криголам «Ноосфера» через війну не може повернутися в Одесу
Науково-дослідне судно “Ноосфера” через війну в Україні не може повернутися у порт приписки – Одесу, тому наступні місяці криголам базуватиметься у Кейптауні (Південно-Африканська Республіка).

Як передає Укрінформ, про це Національний антарктичний науковий центр повідомляє у Фейсбуці.

«НООСФЕРА» ВЖЕ В КЕЙПТАУНІ: ПЕРШИЙ АНТАРКТИЧНИЙ СЕЗОН УСПІШНО ЗАВЕРШЕНО

Вчора науково-дослідне судно «Ноосфера» зайшло в порт Кейптаун (Південно-Африканська Республіка), завершивши перший антарктичний сезон.

 

https://scontent.fhrk1-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/284411856_376138161216280_6967334924488401482_n.jpg?_nc_cat=104&ccb=1-7&_nc_sid=973b4a&_nc_ohc=re7mrsbcxhEAX-QESsl&_nc_ht=scontent.fhrk1-1.fna&oh=00_AT8lBpLzKZ5yHXdhfSouTWKhEcndafIcOVXo_faNO2CokQ&oe=62964902

Таким чином вперше за 20 років Україна здійснила антарктичну експедицію власним науковим флотом.

Шлях з Фолклендських островів зайняв 19 днів і був досить складним. Як жартує команда: «за спокійний прохід протокою Дрейка туди й назад ми “заплатити” поганою погодою через Атлантичний океан».

Наші моряки мандрують вже 4 місяці («Ноосфера» вирушила в перший рейс під синьо-жовтим прапором з Одеси до Антарктики 28 січня цього року). Загалом з України до крижаного континенту, а потім звідти до Чилі й через Фолкленди до ПАР подолано 16 тис. миль (26 тис. км). Для порівняння: це вдвічі більше, ніж довжина Північної і Південної Америки разом.

Через війну в Україні наш криголам поки що не може повернутися в порт приписки – Одесу. Тож наступні місяці судно базуватиметься у Кейптауні: тут проходитиме технічне обслуговування та готуватиметься до нових подорожей, про які ми скоро розкажемо.

Вітаємо команду з успішним завершенням першого антарктичного сезону “Ноосфери”, він же – перший за два десятиліття вихід українського наукового флоту в Океан.

Висловлюємо щиру вдячність всьому екіпажу, і насамперед капітану Павлу Панасюку за професійне виконання всіх поставлених завдань та витримку в такі непрості для України часи!

Переконані, що дуже скоро Перемога буде за нами й наша красуня «Ноосфера» зможе повернутися додому. А наразі ми дуже втішені, що навіть в далекому Кейптауні українських моряків зустрічали їхні земляки, що нині мешкають у ПАР.

Нагадуємо, що за перший рейс до Антарктики флагман українського науково-дослідного флоту забезпечив ротацію зимівників на українській станції «Академік Вернадський», перезмінку полярників на польській станції «Арцтовський» та проведення унікальних досліджень з вивчення Південного океану. Докладно про це можна прочитати тут: https://bit.ly/3LQcB3D

Фото: Фейсбук Національного антарктичного наукового центру

Дякуємо за чудові фото Олексію Задорожному та Дзвіні Качур.

www.facebook.com/AntarcticCenter/posts/376138231216273

 

Як повідомляв Укрінформ, у квітні “Ноосфера” перезмінилв полярників польської антарктичної експедиції замість російського судна.

Польща попросила “Ноосферу” обслуговувати її антарктичну станцію замість російського судна після повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну.

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3494359-krigolam-noosfera-cerez-vijnu-ne-moze-povernutisa-v-odesu.html

 

Новини від МИГа mig.com.ua в Telegram та Instagram та facebook. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/migcomua та facebook та  Instagram

Related Posts

Next Post

Публікації

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua