Колишнього суддю судитимуть за винесення завідомо неправосудного рішення

Скеровано до суду обвинувальний акт щодо колишнього судді Заводського районного суду міста Запоріжжя. Він підозрюється у винесенні завідомо неправосудного судового рішення, що спричинило тяжкі наслідки.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі.

Досудовим розслідуванням встановлено: суддя виніс завідомо неправосудне рішення у справі про витребування боргу. Вказане рішення дозволило відповідачу продати майно, на яке було накладено арешт та не повертати борг. Рішення суду завдало потерпілому шкоду на суму понад 890 тисяч гривень.

Примітка:  під час досудового розслідування потерпілий звернувся зі скаргою на дії судді до Вищої ради правосуддя. Cуддю було звільнено з посади за результатами розгляду скарги потерпілого.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснювала прокуратура Запорізької області.

Кваліфікація: постановлення суддею завідомо неправосудного рішення, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 375 Кримінального кодексу України).

Санкція статті: у разі доведення вини, підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

(dbr.gov.ua)

(Visited 10 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *