Це стародавнє слов’янське свято символізує зустріч зими з весною, пробудження природи від зимового сну, а ще у наших предків воно було періодом гулянь, оглядин і сватання.
Рецепт млинців на молоці: готуємо з різною начинкою (kanalukraina.tv/ua/news/recept-blinov-na-moloke-gotovim-s-raznoy-nachinkoy)
З давніх-давен Масляна славилася народними гуляннями, веселими іграми, катаннями на санях, стрибками через вогнище і спалюванням опудала зими. Ці традиції свято зберегло ще з язичницьких часів, коли воно означало поклоніння Сонцю і було приурочене до дня весняного рівнодення.
Коли буде Масляна в 2021 році
Після приходу християнства церква залишила давній слов’янський звичай зустрічати весну, ось тільки замість прославлення сонця приурочила його до початку Великого посту.
У церковному календарі період Масляної називається Сирною седмицею. Вона проходить рівно за тиждень до Великого посту. Таким чином, з початком християнства дата Масляної стала залежати від святкування Великодня.
Отже, Масляна не має фіксованої дати і щороку святкується в різні дні.
У 2021 року православні християни святкують Великдень 2 травня.
За 7 тижнів до нього, 15 березня, починається Великий піст. А ще за тиждень до цього, з 8 по 14 березня, буде Масляна.
Головні традиції святкування Масляної
Сирний тиждень ділиться на два головних періоди. Перші три дні – це вузька Масляна, а решта чотири дні – настає широка Масляна.
А ще кожен день Сирного тижня має свій сенс, який зрозуміло з назви цих днів. Тут є і загравання, і тещині млинці, і посиденьки зовиці.
Масляна також називається М’ясопусним тижнем.
Це важливий етап підготовки до Великого посту, коли молочні продукти, сир та яйця можна їсти без обмежень, а ось м’ясо вже не дозволено.
Головна страва святкового столу на Масляну – це, звичайно ж, млинці, які своїм виглядом символізують сонце. Також в обов’язковому порядку господині готують вареники, пироги, булочки, оладки та інші частування.
kanalukraina.tv/ua/news/kogda-v-2021-prazdnuetsya-maslenica-data-i-tradicii-prazdnika