Кар'єр під Запоріжжям: обласна влада звернулася по допомогу до правоохоронців

Кар'єр під Запоріжжям: обласна влада звернулася по допомогу до правоохоронців

Після перемовин у Запорізькій ОДА щодо видобутку каоліну поблизу Вільнянска Біляївський збагачувальний комбінат почав активніше знімати шар родючого грунту. Обласна влада звернулася до поліції та прокуратури.

У середу у Департаменті захисту довкілля ОДА відбулася оперативна нарада щодо ситуації з протестами громадян проти видобутку каоліну Біляївським збагачувальним комбінатом поблизу Вільнянська. Про це повідомила на своїй сторінці у Фейсбуці помічниця голови ЗОДА з екологічних питань Ірина Пірогова.

Сьогодні вранці Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької ОДА поширив деталі учорашньої наради. У ній взяли участь представники апарату, департаментів та управлінь облдержадміністрації – екології та захисту довкілля, промисловості та розвитку інфраструктури, архітектури і містобудування, Державної архітектурно-будівельної інспекції, Головного управління Держпраці, Держпродспоживслужби, обласного лабораторного центру МОЗ України.

До розмови долучилися фахівець ТОВ «Біляївський збагачувальний комбінат» Геннадій Боровик, співзасновник ГО «Вольтерра» Дмитро Буркот, представниця «Екокоаліції» Тетяна Ярмохіна, голова Павлівської ОТГ Анатолій Клименко, доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри загальної та прикладної екології і зоології ЗНУ Олександр Рильський.

Під час засідання заслухали позиції і аргументи конфліктуючих сторін. Так, представники громадськості озвучили свої вимоги до підприємства. Вільнянців турбує законність дозволів на будівництво кар’єру, зокрема, на підготовчі роботи.

Крім того, активісти вимагають надати у публічному доступі всі результати досліджень, експертні висновки щодо оцінки впливу будівництва на довкілля, безпечності виробництва для людей.

За словами представників ТОВ «Біляївський каоліновий кар’єр», вони мають дозволи для проведення підготовчих робіт. Наразі здійснюється зняття родючого шару ґрунту для спорудження огорожі. Будівництво виробничих споруд не розпочнеться до моменту отримання іншого дозволу.

Наприкінці наради Ірина Пірогова запропонувала підприємству надати проєктну та дозвільну документацію всім членам робочої групи для детального вивчення. Незалежні експерти та науковці ретельно перевірять всі документи та зроблять свої висновки.

Але сьогодні, у четвер, Ірина Пірогова отримала інформацію, що роботи з грунтом підприємством продовжуються, більш того, підігнана додаткова техніка. “На жаль, провести перевірку законності робіт Державна архітектурна інспекція не може – відсутні контрольні функції. Залишається сподіватися лише на Національну поліцію та прокуратуру”, – зазначила Ірина Пірогова.

Враховуючи високий суспільний резонанс та екологічну небезпеку, за дорученням голови облдержадміністрації Олександра Старуха, який перебуває з робочою поїздкою у Мелітопольському районі, заступник голови ОДА Віталій Кардаш направив листи до обласної прокуратури та Головного управління Національної поліції у Запорізькій області. Обласна влада просить вжити заходів щодо зупинки будівельних робіт та зняття родючого шару ґрунту на місці спорудження кар’єру поблизу Вільнянська.

(Visited 78 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *