Як запоріжці «Пекельну хоругву» у «Байди» вимагали

Як запоріжці «Пекельну хоругву» у «Байди» вимагали

У кінотеатрі «Байда» продовжується (!) показ сімейної казки «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке», яка стала дебютом режисера Михайла Кострова.  Стрічка знята за мотивами твору Сашка Лірника «Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги і козацький рід».

На постановку твору казці довелося дещо зачекати. Як розповідав Сашко Лірник, ще до початку російсько-української війни на Сході України фільм хотіли поставити у Москві. Автор відмовився, бо не хотів, щоб росіяни “зробили чергову шароварну фігню”.

За кілька років ситуація з кінематографом в Україні змінилася на краще: творча команда фільму перемогла на десятому пітчингу Держкіно та отримала від держави 32 мільйони. Зйомки на Київщині та в Національному музеї народної архітектури та побуту в Пирогові відбувалися з березня до вересня 2018 року. Виробництво було завершено в квітні 2019 року. В травні фільм уперше демонструвався в рамках конкурсної програми 48-го щорічного Київського міжнародного  кінофестивалю «Молодість», на широку публіку вийшов 1 січня 2020 року.

Треба сказати, що жодна державна копійка не витрачена дарма. Фільм справді вийшов рідно-українським, якого так довго не вистачало, аби наші діти росли справжніми козаками. З цікавим, насиченим, але зрозумілим сюжетом. Де йдеться про мужність, винахідливість, звитягу, слово чесне козацьке, а також про задерикуватість, любов до жіночої вроди та інколи до чарки. Останні гріхи прощаються козакам, і вони всі йдуть до раю, бо кров’ю захищають рідну землю.

 

 

То як Чорту [Олександр Пожарський] не біситися?

Ось і обійшов рогатий старого козака Михтода [Костянтин Лінартович], що пообіцяв йому за спасіння від голодних вовків віддати те, чого вдома не знає. Аж там єдиний син Семен [Григорій Бакланов] з Січі у славі повернувся.

Доведеться йому за батьковим словом у підземелля спускатися, чортові забаганки виконувати, бісенят виховувати. Та хіба Семен з чортовим сім’ям не впорається? А тато з мамою [Леся Самаєва] хіба про нього не потурбуються?

На поміч прийде і домовик [Арам Арзуманян], і шинкар, якого Семен дуже образив, і стара циганка. А головне, що не тільки Семен від Чорта визолиться, а й козацтво усіх ворогів переможе.

І ось ця оптимістична, весела стрічка для усієї сім’ї, у якій, до речі, у ролі Домовика знявся наш земляк з Мелітополя Арам Арзуманян, ледве не пройшла поза увагою запоріжців. Не було жодної реклами, запрошень членів творчої групи на допрем’єрний перегляд у кінотеатр Довженка, як це відбувалося ще три роки тому. На демонстрацію з 1 по 8 січня «Пекельну хоругву, або Різдво Козацьке» взяв лише кінотеатр «Байда», призначивши для нього в малому залі єдиний сеанс о 10.00…

Як все-таки добре, що існують небайдужі громадяни, яким у поміч соцмережі. Першими на сполох 2 січня забили адміністратори фейсбучної сторінки Національного заповіднику «Хортиця», описавши ситуацію й запропонувавши навіть спробувати організувати показ стрічки на ІКК «Запорозька Січ». До них 3 січня на своїх сторінках долучилися групи «Запоріжжя україномовне», активісти з громадських організацій, запросивши підтримати національне кіно й надавши лінк на сайт електронної купівлі квитків до кінотеатру. А потім вже в реалі підключилися батьки маленьких запоріжців, які телефонували до кінотеатру й вимагали збільшити кількість сеансів.

Ще не знаючи цього, я особисто прибігла в «Байду» вранці 5 січня. На 10.00 квитків не було, ледве вхопила останній на 11.45 в першому ряду на першому місці. Наступного дня попит був фільм був такий, що на 7 січня було призначено шість сеансів! Врешті керівництво «Байди» подовжило показ ще на тиждень.

В суботу та неділю (11 та 12 січня) сеанси о б 11.00, 12.00, 13.00;

з понеділка по середу (13–15 січня)  об 11.00 та 13.00.

Заздадалегідь квитки можна придбати за лінком

Приємного перегляду!

Ганна Чуприна, фото з відкритих джерел

(Visited 171 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *