Як отримати електронний рецепт. Корисно знати

Як отримати електронний рецепт. Корисно знати

З 1 квітня в медичних закладах Львова, які надають первинну допомогу, запрацював електронний рецепт на «Доступні ліки» для пацієнта. Однак такий рецепт може отримати тільки той пацієнт, який підписав декларацію із сімейним лікарем. Яка процедура отримання електронного рецепту – у матеріалі Status Quo.

За даними керівника міського управління охорони здоров’я Володимира Зуба, лише за перший тиждень с початку дії електронного рецепту у Львові, було виписано 5 тисяч таких рецептів, із них 1 тисяча — відпущена, тобто отоварена в аптеках.

«До 1 квітня урядова програма «Доступні ліки» забезпечувалася шляхом виписки паперових рецептів. А з 1 квітня запроваджений електронний рецепт, який, по суті, нічим не відрізняється від паперового, проте дозволяє більш чітко і суворо контролювати виписку рецептів, кількість ліків», — пояснив очільник управління.

За його словами, проблем з виписом рецептів нема, однак виникали проблеми з відпуском рецептів у аптеках, бо не у всіх аптек були електронні цифрові підписи чи інтернет, або ж вони ще не закінчили процес укладання угоди з Національною службою здоров’я України. Але зараз все налагоджується, тому процес отоварення рецептів має пришвидшитись.

«Фактично, Львів є другим містом після Дніпра у списку за виписуванням електронних рецептів», — додав Володимир Зуб.

Тож який алгоритм цієї новації.

По-перше – прийти до лікаря

Щоб відпускати ліки за електронним рецептом, аптеки мають підписати угоду з Національною службою здоров’я України. Однак електронний рецепт на «Доступні ліки» може отримати тільки той пацієнт, який підписав декларацію із сімейним лікарем. Тобто пацієнт має прийти до свого лікаря, з яким підписав декларацію, і лікар виписує йому електронний рецепт. Пацієнту на телефон приходить номер та код підтвердження, з яким він може звернутися в аптеку, щоб отоварити цей рецепт.

«Отримати рецепт може тільки той пацієнт, який задекларований у лікаря. Ми обираємо препарат по діючій речовині, вносимо дані — дозування й вигляд. Тоді на номер телефону пацієнту приходить повідомлення з кодом рецепту й кодом верифікації. З цим повідомленням пацієнт іде в аптеку й отоварює рецепт», — пояснює сімейний лікар 4-ї міської поліклініки Ольга Ярко.

За інформацією ГУ Держпродспоживслужби, виписувати такі рецепти можуть усі лікарі первинної ланки: сімейний лікар, терапевт, педіатр, які працюють у медзакладах — партнерах Національної служби здоров’я України (НСЗУ), для пацієнта, який підписав із ними декларацію. http://lvivdpss.gov.ua/informatsiya-dlya-spozhyvachiv-pro-elektronni-retsepty/

Прив’язки до місцевості відтепер немає

Відтепер не має значення, де проживає пацієнт і де рецепт був виданий. Пацієнт може обміняти рецепт на ліки у будь-якій аптеці в Україні, яка має договір з НСЗУ,  без прив’язки до місцевості, де цей рецепт був виданий.

Аптеки, які видають ліки за електронними рецептами, повинні мати  наліпку  “Доступні ліки”.

Якщо ліки закінчилися

Пацієнт обирає зручну для себе аптеку з переліку тих, хто уклав договори з НСЗУ, та надає фармацевтичному працівнику  номер рецепту. Фармацевтичний працівник пропонує пацієнту лікарські засоби – спочатку безоплатні, а потім з доплатою. Якщо запропоновані ліки підходять пацієнту, він називає код підтвердження, після того отримує призначені ліки. Якщо в аптеці закінчилися безкоштовні ліки, або ті, що відшкодовуються, то можна або зачекати, поки вони з’являться, або піти в іншу аптеку, або обрати іншу торгову марку та доплатити різницю.

Які аптеки приймають участь

Національна служба здоров’я на даний час уклала угоди з юридичними особами, які здійснюють діяльність з продажу лікарських засобів у 488 аптеках на теренах Львівської області. Зокрема, у м. Львові та прилеглих до нього адміністративних одиницях (Винники, Рудно, Брюховичі) за електронними рецептами можна отримати ліки у 181 аптечних закладах. Слід зазначити, що пацієнти зможуть отримати в цих аптеках препарати за програмою «Доступні ліки» безоплатно або з незначною доплатою.

Електронна карта аптек-учасників урядової програми реімбурсації “Доступні ліки” доступна за посиланням

Якщо в аптеці відмовили

Безпідставна відмова працівників аптечних закладів у наданні ліків за електронним рецептом є нічим іншим, як порушенням прав пацієнтів-споживачів. У разі невидачі ліків за електронним рецептом в аптечному закладі на території Львівської області пацієнт (споживач) має право звернутися до Національної служби здоров’я України  (04073, м. Київ, пр.-т Степана Бандери, 19), Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками  у  Львівській області (79071, м. Львів, вул. Кульпарківська, 131) та Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області (79011, м. Львів, вул. В.Вітовського, 18).

(Visited 18 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *