Євросоюз надав Україні 600 мільйонів євро макрофінансової допомоги на боротьбу з наслідками пандемії коронавірусу

Євросоюз надав Україні 600 мільйонів євро макрофінансової допомоги на боротьбу з наслідками пандемії коронавірусу

9 грудня Європейська Комісія від імені Європейського Союзу надала Україні 600 млн євро в рамках програми макрофінансової допомоги, пов’язаної з пандемією COVID-19. Про це повідомляє прес-служба Представництва ЄС в Україні.

Україна є сьомою країною, яка отримала транш в рамках екстреного пакету макрофінансової допомоги десяти країнам-партнерам зі сфери розширення та сусідства обсягом у 3 млрд євро. Мета підтримки — допомогти їм впоратися з негативними економічними наслідками пандемії COVID-19.

Цей транш сприятиме підвищенню макрофінансової стабільності в Україні. Він також дозволить їй розподілити ресурси задля пом’якшення серйозних негативних соціально-економічних наслідків пандемії. Транш макрофінансової допомоги є реальною демонстрацією солідарності Євросоюзу із країною, що є його сусідом та партнером.

Транш надається після підписання Меморандуму про розуміння влітку цього року та його ратифікації у середині вересня. Його наданню також передувало відновлення зобов’язань України продовжувати співпрацю в рамках програми МВФ протягом останніх тижнів та відданість політичній програмі, погодженій з ЄС.

З огляду на екстрений характер цієї підтримки, перший транш не залежить від виконання будь-яких конкретних політичних умов.

Виплата другого траншу буде обумовлена ​​виконанням восьми конкретних заходів, передбачених у Меморандумі про розуміння.

Ці зобов’язання передбачають важливі кроки у таких сферах, як:

  • управління державними фінансами,
  • покращення бізнесового клімату
  • та управління державними підприємствами.

Європейська Комісія тісно співпрацює з українською владою щодо своєчасного виконання погодженої політичної програми.

Валдіс Домбровскіс, Виконавчий віцепрезидент Європейської Комісії, сказав: “Україна має високий пріоритет на порядку денному Європи. Це — наша країна-сусід, і вона належить до Європи. Ми прагнемо запропонувати політичну, фінансову та технічну підтримку, особливо під час кризи, у відповідь на пандемію COVID-19 та задля подолання її соціальних та економічних наслідків. Цей перший транш екстреної макрофінансової допомоги обсягом у 600 млн євро підтверджує солідарність Євросоюзу з Україною та нашу подальшу тісну співпрацю. Я висловлюю найкращі побажання Уряду України на 2021 рік щодо втілення програми реформ, покращення рівня життя, а також продовження боротьби проти корупції та подальшого наближення України до ЄС.”

(Visited 9 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *