У річному звіті Агентства Європейського Союзу з питань співробітництва у сфері кримінальної юстиції (Євроюст) зазначається, що роль Агентства в боротьбі з основними міжнародними злочинами значно посилилася у 2022 році через вторгнення Росії в Україну. Про це йдеться у повідомленні Представництва ЄС в Україні.
Майже одразу після повномасштабного вторгнення росії в Україну Агентство надало суттєву підтримку у створенні Спільної слідчої групи (JIT) щодо ймовірних військових злочинів в Україні. Згодом повноваження Євроюсту було розширено, щоб Агентство могло зберігати та аналізувати докази основних міжнародних злочинів. Єврокомісія звернулася до Євроюсту з проханням до кінця року створити Міжнародний центр з переслідування злочинів агресії проти України (ICPA).
Відповідно до річного звіту Агентства, саме ці кардинальні події окреслили діяльність Євроюсту на 2022 рік та залишаться на порядку денному у наступні роки.
Коментуючи вплив війни на діяльність Євроюсту, президентка Європейської Комісії, пані Урсула фон дер Ляєн, заявила: «Відповідь на невиправдане вторгнення Росії в Україну назавжди змінила характер роботи Євроюсту. Я вірю, що побачу, як Європейський Союз очолить боротьбу за повну відповідальність за жахливі злочини, скоєні в Україні. Євроюст підійшов до справи і показав, на що він здатний».
Детальніше тут.