Як передає Укрінформ, про це сказала голова делегації України на Євробаченні Оксана Скибінська в інтерв’ю Українському радіо.
Євробачення рухається в напрямку визначення фінального результату глядацькою аудиторією, зазначає голова делегації України на Євробаченні Оксана Скибінська.
У півфіналах долю учасників визначають лише глядачі. Хто саме виставлятиме бали від України, визначить опитування у застосунку “Дія”.
Суспільне мовлення запропонувало 10 кандидатів, проголосувати за яких можна до 1 квітня.
“За рейтинговою таблицею результатів буде сформовано топ-5 кандидатів, які і будуть запропоновані Європейській мовній спілці як національне журі від імені України”, – додала Оксана Скибінська.
Оксана Скибінська. Фото: facebook/oksana.skybinska
Національне журі голосуватиме лише у фіналі
– Проголосувати за п’ятірку людей, які будуть віддавати голоси за інші країни, українці можуть до 1 квітня. А чи можемо ми зараз трішки зазирнути “на кухню” роботи цього журі? Як вони безпосередньо працюють в день проведення Пісенного конкурсу?
Тут передусім варто зазначити, що минулого року були внесені зміни у правила голосування і тепер національне журі голосує лише у фіналі. У півфіналах долю учасників, які увійдуть до фіналу, визначають лише глядачі, а вже для фіналу голосує також національне журі. І 50 на 50 глядачі та журі визначається результат, хто ж переможе у Євробаченні.
Голосування журі відбувається напередодні шоу. Кожне національне журі у кожній країні-учасниці має зібратися у визначеному місці, локація ніколи не розголошується, і провести голосування. Процедура голосування є конфіденційною.
– Тобто вони голосують напередодні самого фіналу конкурсу, так?
Так, це особливість Євробачення. Насправді, якщо українці були в МВЦ (Міжнародний виставковий центр) у Києві у 2017 році, коли Євробачення проводилося в Україні після перемоги Джамали, то вони знають, що є кілька шоу Євробачення. Є так зване шоу для журі.
Воно відбувається напередодні ввечері перед фіналом. Тоді в залі так само є глядачі, щоб шоу відбувалося в повній відповідності до того, що буде наступного дня у фіналі. Тобто ніяких відмінностей – це повна генеральна репетиція із повним залом глядачів. І учасники розуміють, що вони виступають як перед глядацькою залою, так і перед журі, які сидять зараз у всіх країнах-учасницях, спостерігають за ними і виставляють свої бали.
Ці результати зберігаються у повній конфіденційності до наступного вечора, коли в прямому ефірі речники від кожної країни вже оголошують, кому віддано ці славнозвісні 12 балів.
Саме для того, щоб зберегти цю традицію речників і було збережено, принаймні станом на сьогодні, голосування національних журі у фіналах.
У півфіналах, де немає речників, організатори вирішили відмовитися від голосування журі і повністю передати право визначення долі учасників лише глядачам.
ukr.radio/news.html?newsID=103822