Європейська комісія схвалила спільну пропозицію (за участі Високого представника та Єврокомісії) щодо нового пакету заходів для підтримки та посилення ефективності шести широкомасштабних та безпрецедентних пакетів санкцій ЄС проти Росії.
Запропонований пакет «збереження та узгодження» роз’яснює низку положень задля посилення правової визначеності для правоохоронних органів держав-членів ЄС. Він також узгоджує санкції ЄС із санкціями наших союзників та партнерів, зокрема держав “Великої сімки”. Важливо, що пакет підтверджує рішучу позицію Єврокомісії щодо гарантування продовольчої безпеки в усьому світі.
Урсула фон дер Ляєн, Президентка Європейської комісії, заявила: «Жорстока війна Росії проти України не припиняється. Тож сьогодні ми пропонуємо посилити наші жорсткі санкції проти Кремля, запровадити їх більш ефективно та продовжити їхню дію до січня 2023 року. Москва повинна продовжувати платити високу ціну за свою агресію».
Жозеп Боррель, Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки, підкреслив: «Санкції ЄС є суворими та болючими. Нашою ціллю залишаються наближені до Путіна та Кремля. Сьогоднішній пакет відображає наш скоординований підхід з міжнародними партнерами, включно з державами “Великої сімки”. На додаток до цих заходів я також представлятиму Раді пропозиції щодо розширення списку фізичних та юридичних осіб, чиї активи будуть заморожені і можливість подорожувати обмежена».
ДЕТАЛІ
Пакет запроваджує нову заборону на імпорт російського золота, а також зміцнює наш контроль над експортом матеріалів подвійного використання та передових технологій. У такий спосіб, це наблизить санкції ЄС до санкцій партнерів із “Великої сімки”. Це також підвищить вимоги до звітності, щоб підсилити заморожування активів Європейським Союзом.
Санкційний пакет вкотре підкреслює, що санкції ЄС жодним чином не спрямовані проти торгівлі сільськогосподарською продукцією між третіми країнами та Росією. У тексті також поточнюється сфера застосування деяких фінансово-економічних санкцій.
Насамкінець пропонується продовжити чинні санкції ЄС на шість місяців, до наступного перегляду наприкінці січня 2023 року.
Наразі схвалення запропонованого санкційного пакету буде винесено на обговорення державами-членами ЄС на засіданні Ради.