12 липня Рада ЄС вирішила подовжити санкції, спрямовані проти окремих секторів економіки Російської Федерації, ще на шість місяців – до 31 січня 2022-го року.
Рішення Ради ЄС було ухвалено за результатами останньої оцінки стану виконання Мінських домовленостей (що початково мало відбутися до 31 грудня 2015 року), яку провела Європейська Рада 24-25 червня 2021 року. З огляду на це, лідери ЄС закликали Росію повністю взяти на себе відповідальність за забезпечення повного виконання Мінських домовленостей як ключової умови для суттєвої зміни позиції Євросоюзу.
Зважаючи на те, що Росія не повністю виконує ці угоди, лідери ЄС одноголосно вирішили подовжити чинні економічні санкції проти країни.
Вперше економічні санкції були запроваджені 31 липня 2014 року у відповідь на дії Росії з дестабілізації ситуації в України. Обмежувальні заходи були посилені у вересні 2014 року, а у березні 2015 року Європейська Рада вирішила прив’язати їхню тривалість до повного виконання Мінських домовленостей.
Санкції обмежують доступ до первинних і вторинних ринків капіталу ЄС для певних російських банків і компаній, а також забороняють форми фінансової допомоги і брокерську діяльність російським фінансовим установам.
Обмежувальні заходи також забороняють прямий та непрямий імпорт, експорт чи переміщення будь-яких матеріалів оборонного призначення, а також накладають заборону на товари подвійного призначення для військового використання або для кінцевих споживачів у Росії, пов’язаних з військовою сферою. Санкції додатково обмежують доступ Росії до певних чутливих технологій, які можуть бути використані в російському енергетичному секторі, наприклад, у видобутку та розвідці нафти.
Крім економічних санкцій, ЄС запровадив різні типи обмежувальних заходів у відповідь на незаконну анексію Росією Криму та міста Севастополь, а також умисну дестабілізацію України. Сюди належать: дипломатичні заходи, індивідуальні обмежувальні заходи (заморожування активів та обмеження подорожей) і конкретні обмеження на економічні відносини з Кримом та Севастополем.