Якщо після згадки про бронежилет ви уявляєте щось на кшталт лицарських збруй, квапимося переконати вас у зворотному. Лицарям і військовим ще 20 років тому доводилося носити на собі десятки кілограм екіпірування, а сучасний бронежилет важить від 4 до 10 кг. У магазині Військторг Панцир можна відшукати саме такі тактичні засоби.
Класи захисту
В Україні є держстандарт для класів захисту: всього їх шість. Для військових, волонтерів, журналістів зазвичай вибирають такі класи:
- третій — захищає від куль 5,45х39 мм ПС і 7,62х39 мм ПС, випущених з відстані 10 м;
- четвертий — від куль автомата калібром 5,45 ПС і 7,62 ЛПС з тієї ж відстані;
- п’ятий — від куль 7,62 БЗ і 7,62 ЛПС з відстані 10 м;
- шостий — від куль Б-32 й нижчого калібру з такої ж відстані.
Кожен наступний клас має вищий ступінь захисту, якщо порівнювати з попереднім.
Матеріали
Сучасні бронежилети — це плитоноска, у яку ви вставляєте бронеплити. Якщо потрібний захист боків і паху, можете додати балістичні пакети.
Сама плитоноска має бути з кевлару або UHMWPE. Вони доволі легкі, мають гарну зносостійкість. Кевлар більш термостійкий, але втрачає властивості від вологи, з UHMWPE зворотна ситуація.
Що стосується бронепластин, їх виготовляють із кераміки, сталі або композиційних матеріалів. Враховуйте, що сталь важить багато, а кераміка гарно гасить енергію ударів ціною власної цілісності.
На що звернути увагу під час вибору бронежилета?
Щоб бронежилет був зручний, врахуйте ще кілька характеристик:
- розмір — жилет не має тиснути, заважати рухам чи висіти;
- вага — для фронтових умов краще брати кераміку, вона легша й зручніше для тривалого носіння;
- система кріплень — частіше використовують MOLLE, на яку можна кріпити додаткові підсумки, спорядження.
Отже, спочатку аналізуйте власні потреби. Не варто вибирати бронежилет за принципом «чим захищеніше, тим краще». Максимальний захист важить багато, із ним ви ризикуєте швидко втомитися та втратити мобільність.