Відразу після обстрілів нашого міста вечором 9 серпня стало зрозуміло, що роботи з відновлення життя значно побільшало. Люди із постраждалого Шевченківського району повідомляли один одному, що вони живі, підтверджували, що стали свідками трагедії – загиблих на перші хвилини було двоє, ранком померла від ран ще одна молода жінка…
Через ракетний удар ворога було зруйнувано храм та торгівельні точки у Шевченківському районі, вибуховою хвилею пошкоджені квартири у 13-ти багатоповерхівках.
Міська влада надала першу допомогу людям. Швидкі забирали поранених, була організована перша допомога житловим помешканням. Багатолюдний район міста був наповнений розпачем та тривогою…
Ранком 10 серпня оперативно організований виїзд спеціалістів проєкту «Ремонти домогосподарств у Дніпропетровській, Херсонській, Миколаївській, Запорізькій і Житомирській областях» до постраждалого напередодні району міста.
Карітас Запоріжжя долучився до роботи із мешканцями постраждалого житла. У співпраці із соціальними робітниками, інженери робили відповідні обміри та формували документацію на виконання ремонтних робіт. Станом на перший день у постраждалому районі маємо до 20-ти домогосподарств, які мають отримати допомогу від Caritas Ukraint на відновлення пошкодженого житла.
Робота із постраждалими домогосподарствами триває.
ГРОШОВУ допомогу на малі та середні ремонти можуть отримати домогосподарства у постраждалих від російської агресії будинках, які мають пошкодження без структурних руйнувань та придатні для проживання і не отримували допомогу від держави або іншої організації на відновлення. Існує обмеження на матеріальний стан родини: дохід нижче 5400 грн на особу в місяць.
Також допомогу можуть отримати домогосподарства, члени якого відповідають одному з наступних критеріїв разливості:
одинока матір/одинокий батько або опікун однієї дитини чи декількох дітей віком до 18-ти років;
родина, у якій є вагітна жінка або мати з дитиною до трьох років;
багатодітна родина [три чи більше неповнолітніх дітей];
член родини має інвалідність або тяжке/хронічне захворювання;
самотня людина похилого віку (60+) або домогосподарство, яке складається з одного-двох літніх людей, які не мають підтримки рідних.
Заповнити анкету на участь у проєкті можна самостійно за посиланням
або звернувшись до фахівців проєкту у офісі фонду чи у іншому публічному місті.
Власник житла має надати такі документи:
посвідчення особи [паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, тимчасове посвідчення громадянина України];
ідентифікаційний код;
документи, що підтверджують приналежність до критеріїв вразливості;
один із документів, що посвідчує право власності на нерухомість [свідоцтво про право власності на квартиру, договір купівлі-продажу, дарування тощо].
документ, що підтверджує втрату джерела доходу або про середній дохід менше 5400 гривень на одну особу;
довідку з банку з реквізитами IBAN-рахунку [на власника житла];
акт обстеження пошкодженого будинку/квартири, складений відповідно до законодавства України.
Перелік документів допоможуть підготувати спеціалісти. Але, важливо, що заявником має бути безпосередньо власник постраждалого житла!
Отримати консультацію щодо умов проєкту можна, зателефонувавши (067) 117-82-12 [будні дні з 10.00 до 16.00] або на гарячу лінію «Карітас Запоріжжя» (050)322-46-00; в офісі БО «БФ «Карітас Запоріжжя»: м. Запоріжжя, вул. Семафорна, 8 [кабінет 12], будні дні, з 09.00 до 17.00.