Як дізнатися, хто ви: “жайворонок”, “сова” чи, може, “голуб”?

763
VIEWS

Психологи кажуть, що існує три основних хронотипи людей – жайворонки, сови і голуби.

За деякими даними таких поділок ще більше, але ми розберемо основні і допоможемо визначити свій хронотип – сова або жайворонок – як зрозуміти це і що це означає.

Голуб, жайворонок або сова – опис відмінностей

Для того щоб знати, як визначити – жайворонок або сова людина, що стоїть перед вами, важливо зрозуміти саму суть слова “хронотип”.

Вважається, що хронотип – це індивідуальний ритм людини, на який впливає не тільки те, у скільки людина засинає і прокидається, але і ступінь її активності протягом дня.

https://images.unian.net/photos/2023_11/1700306699-7504.png?r=534279

колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Не можна сказати, що краще – сова або жайворонок, тому що ці два поняття – крайнощі багатьох хронотипів, у кожного з яких є свої особливості:

  • сова – пізно засинають і прокидаються, пік активності припадає на другу половину дня, тому здатні працювати ночами;
  • жайворонок – рано засинають і прокидаються, пік активності припадає на першу половину дня, тому здатні дуже рано вставати.

Думати про те, хто успішніше – сови або жайворонки неправильно, адже у кожного хронотипу є свої мінуси і плюси. Навіть результати в професійній сфері залежать від хронотипу і самого виду діяльності.

Наприклад, якщо ви офісний співробітник, який повинен бути на роботі о 8 ранку, а ваш організм тільки до 14:00 прокидається і готовий сприймати інформацію, ніяких успіхів ви не досягнете.

Як називається людина між жайворонком і совою

Мало хто знає, але існує ще один хронотип. Всього їх три – сова, жайворонок, голуб – тест по активності легко може це довести.

До хронотипу “голуб” психологи відносять 55% населення Землі.

Це люди, які знаходяться між “совами” і “жайворонками”, встають не в 5-6 ранку, але і не в 11-12 – приблизно в 7-8, активні весь день потроху, а спати лягають не в 9-10, але і не під ранок – десь в 11 вечора.

Вважається, що людина, яка відноситься до цього хронотипу, легше адаптується до умов життя в місті і простіше сприймає зміну часових поясів.

Сова або жайворонок – як визначити в загальних рисах

Для того щоб дізнатися, хто ви – сова або жайворонок, подивіться на три базових фактора:

  • стать – вважається, що жінки частіше ставляться до хронотипу “сова”, ніж “жайворонок”, але в другій половині життя все може змінитися з точністю до навпаки;
  • генетика – якщо ваші батьки відносяться до певного хронотипу, то швидше за все, ви це успадкуєте;
  • вік – чим молодша людина, тим імовірніше, що вона буде легше прокидатися рано і так само рано лягати спати.

Психологи впевнені, що при певних обставинах і роботі над собою можна трохи змістити хронотип – навчитися раніше прокидатися, бути активним в той чи інший час доби.

Але якщо біологічно в людині закладені певні схильності, то повністю змінити це не вийде – сова ніколи не зможе стати жайворонком і навпаки.

https://www.unian.ua/curiosities/vy-sova-ili-zhavoronok-samyy-tochnyy-test-na-hronotip-12459783.html

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua

Підписуйтесь нa «МИГ» в Instagram!

Related Posts

Next Post

Публікації

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua