Фахівці Запорізького рибоохоронного патруля розповіли, як рибалити під час нересту не порушуючи Правил любительського рибальства.
Під час сезонних заборон на вилов водних біоресурсів діє низка обмежень – як щодо кількості та параметрів знарядь лову, так і ділянок, на яких рибальство забороняється.
Перш за все слід знати, що під час нересту дозволяється рибалити з берега на не заборонених органами рибоохорони ділянках рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) гачковими знаряддями лову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою (Розділ IV пункт 4 підпункт 4 Правил любительського рибальства).
Тепер детальніше, де саме забороняється рибальство у межах внутрішніх водойм Запорізької області під час дії весняно-літньої (нерестової) заборони.
Для Запоріжжя забороненими впродовж всього року для рибальства є ділянки: 500-т метрова зона від греблі Дніпровської ГЕС на Дніпровському водосховищі та 2 км вниз від греблі Дніпровської ГЕС (Розділ IV пункт 1 підпункт 3 Правил любительського рибальства та Додаток 3 до Правил любительського рибальства пункт 3).
Також варто звернути увагу, що рибальство забороняється на об’єктах природно-заповідного фонду. Для м. Запоріжжя це острів Хортиця та 50-ти метрова акваторія навколо нього.
Щодо нересту. На основі науково-біологічного обґрунтування Інституту рибного господарства НААН України визначається перелік нерестовищ, на яких заборонено рибалити.
Нагадаємо, що на річках нерестова заборона розпочалась з 1 квітня по 20 травня, на Дніпровському водосховищі з 5 квітня по 10 червня, а на р. Дніпро від греблі Дніпровської ГЕС у межах нашої області з 10 квітня по 15 червня.
Зауважимо також, якщо водний об’єкт (його частина) відсутня в переліку нерестовищ або заборонених ділянок для рибальства (про які зазначено вище), це означає що рибалити на цій ділянці під час нересту можна з берега з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою. На ділянках, які заборонені для рибальства або на нерестовищах, рибалити заборонено в тому числі і з берега.
Перелік меж нерестовищ в зоні контролю Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Запорізькій області на 2024 р. в зоні затоплення Каховського водосховища (р. Дніпро від греблі Дніпровської ГЕС вниз за течією до адміністративної межі Запорізької області):
– Затока «Вирва» (гирло р. Верхня Хортиця);
– Озеро Лиман між селами Нижня Хортиця та Розумівка Запорізького району Запорізької області;
– р. Московка від мосту (Прибережна автомагістраль) в м. Запоріжжя нижче за течією до гирла (Горіхова бухта);
– Протоки та озера о. Хортиця (в межах заповнення водою, що надходить з русла р. Дніпро);
– р. Кокань в с. Біленьке Запорізького р-ну Запорізької області;
– Затока Балабинська (смт. Балабино Запорізького р-ну Запорізької області) та р. Кушугум (смт.
Кушугум Запорізького р-ну Запорізької області);
– Протоки та озера Дніпровського пасма (в межах заповнення водою);
– р. Конка від мосту автошляху М 18 (Харків — Сімферополь — Алушта — Ялта) нижче за течією;
– Водойми заплави р. Конка.
Перелік меж нерестовищ в зоні контролю Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Запорізькій області на 2024 р. на Запорізькому (Дніпровському) водосховищі:
– Всі затоки та балки від верхів’я до гирла, в межах Запорізької області;
– р. Вільнянка від східного краю с. Михайлівка Запорізького району Запорізької області до гирла;
– 50 – метрова акваторія навколо о. Таволжанський;
– Заплава о. ім. Сагайдачного та 100 -метрова акваторія навколо острова.