Ось так насправді виглядає одне з запорізьких домоволодінь після ракетного удару росіян 12 січня 2023 року. Пошкоджений газопровід засипано землею. Фото АТ “Запоріжгаз”
На тимчасово окупованих територіях Запорізької області гауляйтер балицький продовжує вправлятися у промиванні мізків українцям, які не змогли евакуюватися. Начебто країна-агресор «налагоджує» їхнє життя.
Днями він розповсюдив таку інформацію: “В Васильевском и Пологовском районах завершены работы по восстановлению газопроводных сетей. Газ подан на 600 домовладений.
На участках, где из-за большого количества повреждений нецелесообразно заниматься ремонтом, специалисты ГУП «Мелитопольгаз» прокладывают новые газопроводы. В Васильевском районе, чтобы подать газ к четырем населенным пунктам было проложено дополнительно около двух километров газопровода.
На территории Запорожской области уже около 15 населенных пунктов, в которых уже построены уличные распределительные газопроводы”.
Що ж відбувається насправді?
Здебільшого окупанти гатять по об’єктам інфраструктури, у тому числі Гуляйполя і Оріхова (Пологівський район), Степногірська (Василівський район) касетними снарядами – а це означає сотні дірок у газопроводах. Не кажучи про зруйновані розподільчі вузли та допоміжні споруди.
За інформацією АТ «Запоріжгаз», станом на 24.01.2023 “по області без газопостачання знаходиться 150 069 абонентів у 212 населених пунктах. Через пошкодження магістральних газопроводів на території Запорізької та Донецької областей в області повністю відключені 199 та частково 13 населених пунктів. Аварійно-відновлювальні роботи за можливості будуть проведені невідкладно після отримання допуску до місць пошкоджень та з урахуванням безпекової ситуації. По ПрАТ «Мелітопольгаз» та тимчасово окупованим територіям області актуальна інформація щодо стану газопостачання відсутня”.
Принагідно слід нагадати, що українці, які залишилися у своїх домівках на тимчасово окупованих територіях, отримують газ від компанії «Нафтогаз України». “Для компанії це принципова позиція, адже ми завжди відстоюємо інтереси своїх клієнтів, – йдеться у дописі на сайті компанії. – Контакт-центр надає актуальну інформацію про передачу показань та оплату для тамтешніх споживачів газу. Також ми збираємо дані про зруйновані домогосподарства, щоб підтримати населення та державу в цей складний час. Компанія не надсилає рахунки клієнтам з Донецької, Луганської, Херсонської, частини Харківської та Запорізької областей через окупацію та бойові дії”.
Як передавати показання, якщо ви перебуваєте в окупації?
Передавати показання потрібно оператору ГРМ з 1 по 5 число щомісяця. Зробити це можна одним з доступних способів:
- за допомогою скриньок, що розташовані по місту (для передачі показань лічильників газу);
- особисто звернутися до офісу облгазу;
- через контролерів, які відвідують домогосподарства клієнтів;
- через родичів / друзів, які мають доступ до чатботів або телефону облгазу.
Як сплачувати рахунки, якщо ви лишилися на окупованій території?
За спожитий газ потрібно сплачувати за можливості. Щоб уникнути можливих додаткових питань про оплату споживання газу в майбутньому, «Нафтогаз України» рекомендує зберігати квитанції сплачених рахунків.
Оплатити рахунки за газ можна одним з доступних способів:
- в особистому кабінеті my.gas.ua;
- за допомогою чатбота GASUA у Viber, Telegram або месенджері Facebook;
- через платіжні системи Portmone, EasyPay, Приват24, iPay, Apple Pay, Google Pay;
- через сайти банків та їхні мобільні додатки;
- передати номер особового рахунку близький людині, що проживає на підконтрольній уряду території.
Якщо окупаційна влада змушує користуватися рублем для розрахунків за газ — спробуйте ігнорувати ці вимоги й не оплачувати такі послуги. Якщо немає жодної іншої можливості, розрахунки рублями не будуть вважатися колабораціонізмом.
https://gas.ua/uk/home/news/algorythm-payment-occupied-territories
*Матеріал підготовлено в рамках проєкту “Слово правди – наша зброя”.