Как сообщает пресс-служба Запорожской облгосадминистрации,
Програма ООН розроблена спеціально для районів, які постраждали внаслідок конфлікту і спрямована на пріоритетні потреби у сфері стабілізації, розбудови миру, економіки та врядування на Сході України.
До участі у конкурсі заохочуються ветеранські організації, діяльність яких направлена на ветеранську спільноту.
Цей конкурс направлений на об`єднання зусиль протидії коронавірусній інфекції (COVID-19) у межах напрямів «громадська безпека» та «соціальна згуртованість». Його мета – підтримка ініціатив на рівні громад для надання допомоги та підтримки найбільш вразливим категоріям населення (люди старшого віку, люди з інвалідністю, багатодітні та малозабезпечені сім’ї, молоді люди, вразливі до коронавірусної інфекції), запобігання поширенню та сприяння подоланню й пом’якшенню наслідків пандемії.
Проєкти, які будуть реалізовуватися за кошти цього грантового конкурсу, повинні реалізовуватися на території цільових громад. У Запорізькій області це дев’ять громад: Бердянськ, громади Бердянського району, Мелітополь, громади Мелітопольського району (Новенська ОТГ, Семенівська ОТГ), Приазовська ОТГ, Приморська ОТГ, Кирилівська ОТГ, Якимівська ОТГ.
Проєкти, що будуть подані на цей конкурс, мають запобігати поширенню пандемії та забезпечити пом’якшення її наслідків через інформування, координацію, збір даних про наявні потреби та проблеми, розвиток онлайн-сервісів та платформ, самоорганізацію людей у волонтерські групи взаємодопомоги, поширенню інформації та розвитку онлайн сервісів із надання консультацій із попередження та протидії домашньому насильству та/або гендерно зумовленому насильству, мобілізації молодих людей задля покращення їх благополуччя, а також взаємодію громадськості з поліцією та ДСНС з метою забезпечення правопорядку та безпеки під час карантину.
Проєкти мають відповідати наступним обов’язковим вимогам:
· стосуватися швидкого реагування у протидії коронавірусній інфекції (COVID-19), сприяти відновленню громад після наслідків поширення пандемії, та допомоги в організації проведення заходів карантину, що входять до владних повноважень органів центральної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування;
· мати чітко визначену цільову аудиторію, на яку буде направлено діяльність за проєктом;
· мати чіткі цілі, яких можна досягти за допомогою наданих ресурсів та у визначений термін;
· мати чіткі результати, пов’язані з пом’якшенням побічних ефектів карантинних заходів, що можуть виникнути.
Цей конкурс не має кінцевого строку і буде тривати на постійній основі до закінчення карантину на території України або оголошення про завершення конкурсу зі сторони Програми ООН із відновлення та розбудови миру.
Більше детально про умови, контакти та фінансування тут.