Голови запорізьких територіальних громад обмінялися досвідом

Голови запорізьких територіальних громад обмінялися досвідом

На честь Дня місцевого самоврядування, який відзначається в Україні щорічно 7 грудня, в Агенції регіональних інціатив відбувся круглий стіл на тему «Перспективи децентралізації у Запорізькому регіоні: досягнення, проблеми та стратегії розвитку». У ньому взяли участь голови територіальних громад, представники Асоціації громад Запорізької області та органів влади.

Керівниця апарату Запорізької обласної державної адміністрації Зінаїда Бойко повідомила, що у 2020 році на Запоріжжі завершилося створення 67 об’єднаних громад та 5 укрупнених районів.

Вибори у жовтні вже відбувалися на новій територіальній основі. Більшість громад уже провели перші сесії та розпочали роботу в новому форматі. Громади навчилися працювати з власними бюджетами, залучати інвесторів, реалізовувати спільні проекти та змінювати на краще власну інфраструктуру. Є багато прикладів успішних проектів у різних громадах, але є ї спільна проблема- не вистачає законодавчої бази, яка підкріпить дії громад та розмежує повноваження громад та органів виконавчої влади.

Експерти круглого столу підкреслили, шо громади беруть на себе багато функцій, в тому числі і державних. Аби громади були насправді спроможними повинні бути економічні гарантії, підкріплені державними коштами.

За матеріалами Агенції регіональних ініціатив

(Visited 77 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *