Друга ДНК-лабораторія яку Україні передали французи. Фото: Офіс Генерального прокурора
Лабораторія працюватиме у регіонах, які досі потерпають від масованих артилерійських та авіаційних обстрілів.
У середу, 10 квітня, Україна отримала другу французьку мобільну лабораторію ДНК для роботи у регіонах активних бойових дій.
Словом, французькі експерти першими серед іноземних партнерів рік тому прибули у деокуповані міста Київщини для допомоги українським правоохоронцям.
З того часу триває постійна співпраця.
«Досі представники правоохоронних органів у ході оглядів місць подій виявляють тіла загиблих громадян, а іноді й місця масових поховань. Мобільна лабораторія значно пришвидшить процес ідентифікації загиблих. Українські експерти зможуть безпосередньо на місці скоєння злочину проводити всі необхідні дії, тим самим зменшуючи час невизначеності та очікування результатів для родичів та близьких жертв агресії, — зазначив генпрокурор Андрій Костін.
Генпрокурор Андрій Костін. Фото: Офіс Генерального прокурора
Ця лабораторія працюватиме у Дніпропетровській та сусідніх областях, які досі потерпають від масованих артилерійських та авіаційних обстрілів. Ці регіони зазнали значних руйнувань та, на жаль, численних жертв серед цивільного населення.
Нагадаємо, що першу мобільну ДНК-лабораторію французи передали у серпні 2022 року. Нею вже понад 8 місяців успішно користуються експерти на території Харківської області.
Як писав «Вечірній Київ», в Україні створили базу даних ДНК. Всього в базі даних зараз знаходиться на обліку близько 45 тисяч ДНК-профілів.
Понад половину — встановлені зі слідів, вилучених з місць скоєння злочинів, і лише одна четверта ДНК-профілів у базі даних, — це зразки підозрюваних осіб.
vechirniy.kyiv.ua/news/82587/