• Архів газети
  • Історія
  • Про видання
  • Контакти
  • Рекламодавцям
  • Обрати мову сайту
  • Українська
  • Русский
Газета МИГ
  • Новини Запоріжжя
    • ЖКГ, Транспорт
    • Підтримка
    • Фінанси, економіка
    • Культура, навчання
    • Спорт
  • Україна та Світ
  • Інфографіка
  • Важливо
  • Спецпроєкти
    • Стійке Запоріжжя
    • Факти – ліки проти фейків
    • Цікаво
    • Світ допомагає відновлювати Україну
    • Запорізькі крафтовики
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
      • Правда кривду переможе!
        • Cпецвипуск 6
        • Cпецвипуск 5
        • Cпецвипуск 4
        • Cпецвипуск 3
      • Громадськість за здорове місто
      • Коронавірус під мікроскопом
    • Євроінтеграція
      • Реформи
      • Україна-ЄС
    • Дивовижне Запоріжжя
      • Історія успіху
      • Персони
      • Точка на карті
  • Фото і відео
  • Публікації
    • Політика
    • Споживач
    • Соціальна сфера
    • Медицина, екологія
    • Мистецтво, дозвілля, туризм
    • Різне
Газета МИГ
No Result
View All Result

Свіжі новини Запоріжжя та Запорізької області » Україна та Світ » Формула-1.Дивовижна Сузука дарує нового чемпіона світу: все цікаве відбувалось вже після фінішу.

Формула-1.Дивовижна Сузука дарує нового чемпіона світу: все цікаве відбувалось вже після фінішу.

by Ніна
09/10/2022
in Україна та Світ
0
Формула-1.Дивовижна Сузука дарує нового чемпіона світу: все цікаве відбувалось вже після фінішу.
473
VIEWS

Макс Ферстаппен: “Це божевілля!”

 

Сьогодні на Сузуці відбувся найбільш незвичний Гран-прі цього сезону. З незвичним перебігом і дещо дивними підсумками )

https://formula1.com.ua/wp-content/uploads/2022/10/001.jpg

Про виступи Red Bull цього сезону найкраще говорять їхні результати. Команда домінує протягом майже усього сезону, і здобуття чемпіонства для Макса Ферстаппена за чотири гонки до завершення чемпіонату – цілком логічний підсумок 2022 року.

 

Старт гонки вийшов чудовим для Шарля Леклера. Стартуючи другим, він краще зреагував на згаслі червоні вогні, і перед першим поворотом не лише порівнявся з Максом Ферстаппеном, а навіть випередив його на пів корпусу!

https://formula1.com.ua/wp-content/uploads/2022/10/08-1536x864.jpg

…Ще до аварії Сайнса, Фернандо Алонсо спочатку ненавмисно вибив з траси Себастьяна Феттеля, а потім атакував Льюїса Хемілтона. На якийсь момент Alpine навіть опинився попереду, але Льюїс повернув позицію, причому встигнув зробити це за лічені секунди до того, як на трасі з’явились жовті прапори.

Ще одним невдахою Гран-прі став Александер Албон, який просто зупинився на узбіччі поруч із Сайнсом через відмову двигуна на його Williams.

Також потішив місцевих вболівальників Юкі Цунода, який прорвався на дев’яту позицію з 13-го стартового місця. А Мік Шумахер відіграв ще більше – п’ять позицій, також потрапивши у залікову зону.

вісно, для того, аби прибрати боліди Санйса та Албона з траси, дирекція гонки випустила машину безпеки. Але ситуація з дощем продовжувала погіршуватись, і видимість навіть за сефеті-кар була мінімальною, тому після другого кола гонки було вивішено червоний прапор.

Спочатку рестарт запланували за 40 хвилин. Але час спливав, дощ не вщухав, медичний автомобіль раз-по-раз виїжджав тестувати трасу – і щоразу повертався із невтішним висновком: для поновлення гонки полотно треку не готове. Тут вже стало зрозуміло, що повну дистанцію гонки пройти не вдасться – вдруге поспіль пілоти фінішуватимуть за часовим таймером.

Зрештою в режимі очікування гонщики провели більше двох годин, після чого знов з’явились на трасі за машиною безпеки, адже стан траси не дозволяв рестартувати відразу. До того ж боліди примусово одягли в дощову гуму. Проїхавши за сефеті-кар три кола, гонку, нарешті поновили, коли лишалось 40 регламентних хвилин.

…Макс Ферстаппен впевнено зберіг лідерство після рестарту, і на кожному колі вигравав у Лелера по секунді, все далі відриваючись на шляху до перемоги.

Ситуація в гонці стабілізувалась.

Останній з цікавих гоночних епізодів відбувся буквально в останній шикані. Шарль Леклер, який героїчно тримав оборону на повільнішій машині проти Серхіо Переса, не втримав болід в межах траси та зрізав поворот. І хоча Ferrari фінішувала на три десятих попереду Red Bull, було зрозуміло, що без штрафу Шарля не залишать. Так і вийшло – додані 5 секунд до часу монегаска відправили його на третє місце на подіумі.

 

Усе цікаве відбувалось вже після фінішу. Справа в тім, що гонщики проїхали лише 28 кіл, тобто трішки більше 50% гонки. І за новими правилами, здавалося б, мали отримати неповні очки – 19 для переможця, а потім 14, 12 і т.д. За таких умов Максу Ферстаппену не вистачало одного балу для того, аби вже в Японії достроково стати переможцем.

Однак організатори чемпіонату скористались іншим пунктом правил, згідно якого гонка, яка фінішує в змагальному режимі, все одно дає повну кількість очок, скільки б кіл реально не подолали боліди.

https://formula1.com.ua/wp-content/uploads/2022/10/06-5-813x813.jpg

Тому спочатку Макс Ферстаппен встиг дати інтерв’ю в якості просто переможця гонки. А потім, після повідомлення про штраф Леклера – ще раз поговорив з Джонні Хербертом вже як новий чемпіон світу! Причому, незважаючи на привітання, сам Макс аж до нагородження сумнівався – чи не помилились організатори? Відверто кажучи, для такого фантастичного сезону, який проводить Ферстаппен, хотілося б йому побажати менш хаотичної коронації. Але все одно – більш ніж впевнене чемпіонство, відсвятковане разом з 12-ю перемогою в сезоні!

Друге місце Переса принесло йому і перевагу у боротьбі з Леклером у чемпіонаті – тепер мексиканець випереджає опонента на одне очко. Серед інших суттєвих змін у заліку – повернення Alpine на четверту позицію у Кубку конструкторів. Причому реванш за невдачу у Сінгапурі вийшов цілком впевненим: Естебан Окон втримав четверту позицію в гонці у боротьбі з Хемілтоном, а Фернандо Алонсо додав ще 6 очок за сьоме місце. В той час конкуренти з McLaren відзначились лише одним балом Ландоо Норріса, який фінішував 10-м.

Ну і на завершення не можна не відзначити пілота, якого найбільше (і цілком заслужено) критикують протягом цього сезону. Ніколас Латіфі завдяки чарівному рішенню команди на першому колі рестарту з раннім переходом на проміжну гуму, зміг потрапити в топ-десятку і втриматись там, незважаючи на атаки Ландо Норріса! При цьому. Фінішувавши дев’ятим, канадієць повторив найкращий результат сезону для Williams, який належав Ніку де Фрізу за успіх в Монці. І цього успіху Латіфі досяг, після того як безальтернативно кваліфікувався останнім напередодні! Знімаємо капелюха перед Ніколасом та командою )

Остання ремарка – ще одне персональне досягнення. Цього разу для Alfa Romeo та Чжоу Гуан’ю. Китаєць, який дуже вчасно заїхав на вій другий піт-стоп за свіжим комплектом проміжної гуми, встановив найшвидше коло у гонці, яке ніхто до фінішу так і не зміг перебити. І це найшвидше коло стало першим для Чжоу у його кар’єрі в Формулі-1!

Багато хто з пілотів та керівників команд, коментуючи результати кваліфікації, передбачали цікавий сюжет гонки, якщо піде дощ. Вони не помилились. Лише б хотілося побажати, щоб гонка пройшла всю дистанцію – тоді можливість проявити свій стратегічний геній у команд була б ще більшою, з урахуванням швидкого зносу гуми, який ми побачили сьогодні на Сузуці.

Тепер чемпіонат бере майже двотижневу паузу для трансферу на американський материк. Наступний Гран-прі відбудеться в Остіні, починаючи з 21 жовтня.

 

 

Pos No Driver Car Laps Time/Retired PTS
1 1 Max Verstappen Red Bull Racing RBPT 28 3:01:44.004 25
2 11 Sergio Perez Red Bull Racing RBPT 28 +27.066s 18
3 16 Charles Leclerc Ferrari 28 +31.763s 15
4 31 Esteban Ocon Alpine Renault 28 +39.685s 12
5 44 Lewis Hamilton Mercedes 28 +40.326s 10
6 5 Sebastian Vettel Aston Martin Aramco Mercedes 28 +46.358s 8
7 14 Fernando Alonso Alpine Renault 28 +46.369s 6
8 63 George Russell Mercedes 28 +47.661s 4
9 6 Nicholas Latifi Williams Mercedes 28 +70.143s 2
10 4 Lando Norris McLaren Mercedes 28 +70.782s 1
11 3 Daniel Ricciardo McLaren Mercedes 28 +72.877s 0
12 18 Lance Stroll Aston Martin Aramco Mercedes 28 +73.904s 0
13 22 Yuki Tsunoda AlphaTauri RBPT 28 +75.599s 0
14 20 Kevin Magnussen Haas Ferrari 28 +86.016s 0
15 77 Valtteri Bottas Alfa Romeo Ferrari 28 +86.496s 0
16 24 Zhou Guanyu Alfa Romeo Ferrari 28 +87.043s 0
17 10 Pierre Gasly AlphaTauri RBPT 28 +88.091s 0
18 47 Mick Schumacher Haas Ferrari 28 +92.523s 0
NC 55 Carlos Sainz Ferrari 0 DNF 0
NC 23 Alexander Albon Williams Mercedes 0 DNF 0

formula1.com.ua/dyvovyzhna-suzuka-daruye-novogo-chempiona-svitu/

Новини від МИГа mig.com.ua в Telegram та Instagram та facebook. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/migcomua та facebook та  Instagram

Previous Post

Про роботу громадського транспорту 10 жовтня – рух з тимчасовими обмеженнями

Next Post

Скільки запорізькі школярі можуть сидіти за комп’ютером

Ніна

Пов'язані статті

У Херсоні та області розширили зону обов’язкової евакуації населення
Україна та Світ

У Херсоні та області розширили зону обов’язкової евакуації населення

17/07/2026
477
“Укренерго” не прогнозує відключень світла у середу
Україна та Світ

“Укренерго” не прогнозує відключень у суботу, 18 липня

17/07/2026
910
Встигнути до кінця липня: Конгрес США готує Трампу на підпис «пекельний» пакет санкцій проти росії
Україна та Світ

Встигнути до кінця липня: Конгрес США готує Трампу на підпис «пекельний» пакет санкцій проти росії

17/07/2026
1.7k
Сандра Аудкірк стала тимчасовою повіреною у справах США в Україні
Україна та Світ

Сандра Аудкірк стала тимчасовою повіреною у справах США в Україні

17/07/2026
942
У суботу в Україні переважно без опадів, вдень до +31°
Україна та Світ

У суботу в Україні переважно без опадів, вдень до +31°

17/07/2026
907
Next Post

Скільки запорізькі школярі можуть сидіти за комп'ютером

Щоденники війни

У Херсоні та області розширили зону обов’язкової евакуації населення

У Запоріжжі за завданням спецслужб рф затримали двох підпалювачів адмінбудівель

СБУ знищили військовий літак Ту-95 в Енгельсі

Як росія створила в Японії den of spies, тобто лігво шпигунів, – NYT

На Запоріжжі за добу 853 удари: поранені діти, зруйновані будинки

Бaбуркa й Біленькe – на кaмeру «Тpeвелу нашого часу»

Важливо

Як продовжити термін служби кавомолки: практичні рекомендації

Документи після смерті людини в іншій країні 

Адміністративна юстиція на Запоріжжі: традиції професійного діалогу та погляд у майбутнє

Ремонт вихлопної системи в гаражі: кріплення, демонтаж і базовий інструмент

Як бізнесу в Запоріжжі організувати переїзд без тривалого простою

Лікування алкоголізму: ефективні методи повернення до тверезого життя

Публікації

У Запоріжжі з приватного пансіонату евакуювали людей похилого віку: омбудсмен заявив про нелюдські умови

Вітання ювіляру Володимиру Шовкошитному – із Запоріжжя

Вступ-2026: що потрібно знати абітурієнтам Запорізької області

“Де пролягають стежки, якими ходили скіфи, козаки, а нині ходимо ми…”

Пожежі в степах Запоріжжя: чому вогонь, який колись оновлював природу, тепер її знищує

Щo тaк привaблює «чopних копачів» на легендарному ocтрові Хopтиця, і чи можна їх цікавість направити у потрібне русло

Цікаво

Якою буде погода у Запоріжжі на вихідних 18–19 липня: прогноз синоптиків

В Україні назвали найпопулярніші імена новонароджених у 2026 році

Вчені створили літаючого робота-кита – він ширяє в повітрі як домашній вихованець і майже безшумний(відео)

Надзвичайний прорив у гібридній робототехніці: Новий робот плаває і літає, як пірнаючий птах

Кінець епохи гасу: Airbus запускає літаки на воді

Якою буде погода у Запоріжжі найближчими днями: прогноз синоптиків

Календар

У Херсоні та області розширили зону обов’язкової евакуації населення

“Укренерго” не прогнозує відключень у суботу, 18 липня

Встигнути до кінця липня: Конгрес США готує Трампу на підпис «пекельний» пакет санкцій проти росії

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua

  • Архів газети
  • Історія
  • Про видання
  • Контакти
  • Рекламодавцям

Контакти

Адреса редакції:
м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 152, , 5 поверх
Адреса для кореспонденції:
а/с 8030, м. Запоріжжя, індекс 69095 Приймальня (061) 7875211,
[email protected]
Сайт mig.com.ua створено для поширення інформаційного контенту під брендом "МИГ". Матеріали сайту готуються і редагуються співробітниками ТОВ "Газета МИГ".
Сайт отримав гранти від Фонд Східна Європа, Празький центр громадянського суспільства та Асоціації «Незалежні регіональні видавці України».
Рекламна служба газети та сайту:
[email protected] ,
[email protected]
Статті у розділі > "Важливо" можуть бути комерційною або спонсорською інформацією .
Адміністратор сайту:
[email protected] [email protected]
Використання матеріалів, опублікованих на сайті, дозволяється із зазначенням посилання на офіційний сайт газети МИГ

Мітки

ЄС БПЛА Бердянськ ДСНС ДСНС Запоріжжя ДТП ЗОВА Запоріжжя Запорізька область Мелітополь Новини Запоріжжя Новости Запорожья ПРОГНОЗ Украина адреси вибухи відключення війна війна з рф графіки гроші допомога діти електроенергія кримінал новини новини_Запоріжжя обстріл обстріли окупація погода пожежа поліція поліція_Запоріжжя ремонт руйнування рух рф рятувальники світло синоптик суд транспорт час черги

Здійснено за підтримки програми «Сильніші разом: Медіа та Демократія», що реалізується WAN-IFRA у партнерстві з АНРВУ та MBL за підтримки Норвегії.

Погляди авторів не обов’язково відображають офіційну позицію партнерів програми.

Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Ukrainian Media Fund в рамках проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.

Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

За фінансової підтримки чеської організації People in Need, у рамках ініціативи SOS Ukraine підготовлені матеріали у рубриках «Новини. Підтримка» та «Публікації. Різне».

Зміст публікації не обов’язково збігається з їхньою позицією.

  • Русский
  • Новини Запоріжжя
    • ЖКГ, Транспорт
    • Підтримка
    • Фінанси, економіка
    • Культура, навчання
    • Спорт
  • Україна та Світ
  • Інфографіка
  • Важливо
  • Спецпроєкти
    • Стійке Запоріжжя
    • Факти – ліки проти фейків
    • Цікаво
    • Світ допомагає відновлювати Україну
    • Запорізькі крафтовики
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
      • Правда кривду переможе!
      • Громадськість за здорове місто
      • Коронавірус під мікроскопом
    • Євроінтеграція
      • Реформи
      • Україна-ЄС
    • Дивовижне Запоріжжя
      • Історія успіху
      • Персони
      • Точка на карті
  • Фото і відео
  • Публікації
    • Політика
    • Споживач
    • Соціальна сфера
    • Медицина, екологія
    • Мистецтво, дозвілля, туризм
    • Різне
Рекламодавцям
No Result
View All Result