У Музеї Івана Гончара з 21 березня почне діяти майстерня писанкарства. Це щорічна традиція закладу напередодні Великодніх свят. Про це музей повідомив у Facebook, пише Суспільне культура.
З 21 березня в музейному просторі будуть навчати традиційного розпису писанок за допомогою писачка, воску та вогню.
“Продовжуючи традицію, щороку напередодні Великодня запрошуємо до музею відкривати для себе всесвіт писанки: дізнаватися про орнаменти, символи, регіональні особливості та обрядодії, в яких її використовували”, — йдеться в анонсі.
Цьогоріч учасникам запропонують зразки з різних регіонів України, які команда музею зібрала разом з дослідницею Зоєю Сташук. Кожен зможе “відкрити для себе багату палітру та естетику усіх областей України, відчути єдність у розмаїтті та написати писанку зі своєї малої Батьківщини”.
Навчатиме розпису писанок народна майстриня та співробітниця музею Лариса Головня.
Майстер-класи триватимуть по 2 години. Відвідати майстерню можна буде лише за попередньо придбаним квитком.
Про Музей Івана Гончара
Національний центр народної культури “Музей Івана Гончара” у Києві створили в 1933 році на базі приватної колекції художника Івана Гончара.
Заклад володіє масштабною колекцією мистецьких та етнографічних об’єктів — більше 15 тисяч одиниць. Серед них — 2,7 тисячі зразків тканини (рушників, сорочок, килимів, верхнього одягу тощо); приблизно 700 елементів кераміки (посуд, іграшки, кахлі), колекція писанок, дерев’яні, металеві та скляні вироби, а також колекція народних інструментів.
Окрім цього, у музеї зберігаються ікони та народні картини, зокрема велика колекція зображень Козака Мамая. Експозиція також включає особисту бібліотеку Івана Гончара.
Музей Івана Гончара часто співпрацює з культурними ініціативами. Наприклад, у травні 2023-го він став співорганізатором фестивалю “Протасів Яр”, присвяченого пам’яті громадського активіста та загиблого захисника України Романа Ратушного. Раніше музей також долучився до створення великодніх поштових марок від “Укрпошти”, надавши зразки писанок зі своєї колекції, що складається з 2300 експонатів.