До трьох років позбавлення волі загрожує запорізькому посадовцю

За процесуального керівництва Запорізької місцевої прокуратури №2 повідомлено про підозру посадовій особі ЗКУ «Автогоспцентр» за ч. 2 ст. 27,  ч. 1 ст. 364 КК України. Посадовець, зловживаючи своїм службовим становищем всупереч інтересам служби, діючи умисно, з метою одержання неправомірної вигоди одного з ТОВ  у співучасті із   посадовими особами зазначеного товариства, шляхом укладення додаткової угоди до договору, якою збільшено ціну за одиницю товару, завдав істотної шкоди інтересам Запорізької комунальної установи «Автогоспцентр», чим спричинив збитків майже на 92 тис. грн.

Так, товариством з обмеженою відповідальністю було розміщено повідомлення на вебпорталі «Прозоро», в якому проінформовано ЗКУ «Автогоспцентр» про  не можливість  поставлення зазначеного обсягу товару за визначену ціну, однак згодом подано  тендерну пропозицію, згідно якої  ТОВ погоджується виконати умови своєї  пропозиції протягом 90 календарних днів з дати розкриття тендерних пропозицій.

У подальшому отримано висновок спеціаліста Торгівельно-промислової палати,  у якому  зазначено ціни на паливо вищі ніж ті, що запропоновано ТОВ  у ціновій пропозиції. Не зважаючи на зазначене,  переможець (ТОВ) не відмовився від укладання договору, а тендерний комітет ЗКУ «Автогоспцентр» не відхилив вказану пропозицію згідно зі ст. 30 ЗУ «Про публічні закупівлі» та не визначив переможцем наступного учасника.  Натомість, посадовцем ЗКУ «Автогоспцентр»  було підписано договір про закупівлю товару за державні кошти, а саме бензину А-95 у кількості 61500 літрів за ціною 27,42 гривень за літр. Одночасно з підписанням договору, в порушення вимог ст. 3, ст. 32, п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі», сторонами підписано додаткову угоду, якою   збільшено ціну за одиницю товару, а саме бензину А-95, яка склала 29,00 гривень за літр.

З метою прикриття неправомірних дій та надання їм виду законності до ЗКУ «Автогоспцентр» надано висновок спеціаліста Торгівельно-промислової палати, який  датується до укладання договору, а отже не підтверджує наявність коливання ціни на ринку після укладання договору.

Дії посадовця кваліфіковано за   ч. 2 ст. 27, ч. 1 ст. 364 КК України, що кваліфікуються як зловживання службовим становищем тобто умисне з метою одержання   неправомірної вигоди для   іншої   юридичної особи використання службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, яке  завдало істотної шкоди державним інтересам та яке вчинене у співучасті з іншими суб’єктами злочину.

Санкції вказаних статей передбачають покарання у вигляді арешту на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

(Прес-служба прокуратури Запорізької області)

(Visited 8 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *