З понад 4,2 мільйона громадян України, які отримали статус тимчасового захисту у країнах ЄС, дорослі жінки становили майже половину [ 46,5 відсотка], діти – більше третини [ 33,7 відсотка], а дорослі чоловіки – менше п’ятої частини [ 19,9 відсотка].
Такі дані Євростату.
Порівняно з кінцем серпня 2023-го кількість шукачів тимчасового захисту з України в ЄС зросла на понад 31 тисячу, що у відсотковому показнику дорівнює 0,8 відсотка.
Найбільший абсолютний приріст зафіксували в Німеччині [ +19 205 або більше на 1,6 відсотка], Нідерландах [ +3 685 або більше на 2,8 відсотка] та Ірландії [ +2 875 або більше на 3,2 відсотка]. Водночас у Чехії, Франції, Польщі, Словенії та Люксембургу кількість українців зменшилась.
Австрійське видання Exxpress, аналізуючи дані статистики, каже, що за час повномасштабного вторгнення з України виїхали 650 тисяч чоловіків саме призовного віку.
Цікаво, що ні в австрійському виданні, ні у публікації Євростату не зазначають, скільки з чоловіків виїхали легально, наприклад, маючи необхідну кількість дітей або інвалідність. Також окремо не враховували тих, хто перетнув кордон із ЄС не через Україну.
Кількість чоловіків, які нелегально перетнули кордон після початку повномасштабного вторгнення росіян в Україну, назвати складно. До прикладу, журналісти BBC, які досліджували питання, казали про понад шість тисяч українців призовного віку, що таким чином опинились у Румунії.
Фото ілюстративне