До 90-річчя ЗНУ оцифровується газета "Педагог"

До 90-річчя ЗНУ оцифровується газета "Педагог"

У 2020 році Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) святкує 90-річчя від дня свого заснування. Про це нагадує прес-служба вишу.

До знаменної дати в університеті втілюють у життя кілька проєктів, які мають історичне спрямування й пов’язані з висвітленням ключових етапів становлення й розвитку провідного закладу вищої освіти півдня України.

Одним із джерел, яке містить багато цікавої і корисної інформації про розвиток вишу, освітній процес, наукову й суспільну діяльність викладачів і студентів, їхнє дозвілля тощо, є газета «Педагог», яка випускалася у ЗНУ (тоді – Запорізький державний педагогічний інститут) із 1973 року. Розвиваючись разом із університетом, його друкований орган на сьогодні став обласною академічною газетою «Запорізький університет», на сторінках якої продовжують висвітлюватися найважливіші події у всіх галузях життєдіяльності закладу вищої освіти.

До 90-річчя ЗНУ реалізується проєкт з оцифровування газети «Педагог» (1973-1985) як друкованого органу Запорізького державного педагогічного інституту.

Наразі виш пропонує увазі цікавих шпальти газет за 1973-1977 роки.

1973 рік – https://photos.app.goo.gl/YWWXqYWdy8TUh3Dm9

1974 рік – https://photos.app.goo.gl/Vvyr2FFHDthcqXv57

1975 рік – https://photos.app.goo.gl/bXVk7Teh5LgDFpGZ9

1976 рік – https://photos.app.goo.gl/8YeF9h8wnt8czbHm9

1977 рік – https://photos.app.goo.gl/4AzAg3FWgVakwbbMA

В ЗНУ також нагадують, що у рамках відзначання ювілею Запорізького національного університету триває, серед іншого, модернізація Музею університету та оновлення його експозиції, готується книга про історію вишу, створюється цифровий архів аудіовізуальних матеріалів.

«Звертаємось до колег, друзів, колишніх викладачів і працівників, випускників з проханням поділитись фотографіями, документами, аудіо-, відеоматеріалами, особистими речами, пов’язаними з історією Запорізького педагогічного інституту й Запорізького державного університету. Ми готові оцифрувати або зробити копії ваших матеріалів, залишивши оригінали їх власникам», – йдеться в повідомленні.

З усіма питаннями й пропозиціями щодо участі в зборі матеріалів, пов’язаних із минулим Запорізького національного університету, звертайтеся до проректора з науково-педагогічної роботи Юрія Каганова на e-mail: znuhist@gmail.com

 

(Visited 10 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *