Учасники: Валентин Терлецький, Володимир Чоп
Книгарня «Є», телепроект «Козацька звитяга» та Запорізька філія Національної суспільної телерадіокомпанії України запрошують на показ та обговорення документального фільму «Махно — смвол волі» за участю автора фільму Валентина Терлецького та історика Володимира Чопа. Захід відбудеться 13 листопада, початок – о 18:30.
7 листопада 1888 року, 130 років тому, народився Нестор Іванович Махно – на думку багатьох військових істориків, останній великий полководець України. Анархіст, геніальний стратег і тактик, легендарний командарм, народний «батько», поет і письменник, та глибоко нещасна людина. Він воював за простий народ, фактично, все своє життя. Оббреханий радянською пропагандою, без копійки грошей, хворий, на самоті, батько Махно навіки упоко
ївся у французькій землі. Його прах і досі перебуває на Пер-Лашез у Парижі. І місце його останнього спочинку досі притягає до себе щороку десятки тисяч людей з усього світу.
А що лишилося на його батьківщині? Легенди, перекази, пісні і… вкорінена у свідомість цілого народу НЕПРАВДА про «батька». Тому настала пора говорити вголос про народного героя, нашого земляка, котрий все своє життя прагнув одного – аби його рідний край був вільним, щасливим і багатим.
Хворий на туберкульоз, з однією легенею, важко поранений 12 разів, три роки Нестор Махно і його більш ніж стотисячна Революційно-повстанська Армія України боронила густо политу кров’ю козацьку землю від численних загарбницьких орд. Унікальна самопожертва «батька» та його послідовників – це справжній феномен в історії світового військового мистецтва. Це відродження вікових традицій українського самоврядування і народного звичаю. Це та легендарика і героїка, про яку має знати весь світ. І, перш за все, маємо знати ми, українці.
Документальний фільм «Махно – символ волі» (автори – Валентин Терлецький, Світлана Кочкарьова) створений у 2018 році до 130-річчя з Дня Народження Нестора Івановича Запорізькою філією НСТУ на основі циклу програм «Козацька звитяга». Адреса Книгарні «Є»:
м. Запоріжжя
пр. Соборний, 137.
Тел.: (094) 885 3903.
Вхід вільний.