День журналіста в Україні – дата та традиції святкування

День журналіста в Україні відзначають щороку 6 червня. Саме ця дата визначилась невипадково.

Спочатку дата святкування планувалася на 15 травня. В цей день в Україні вперше вийшла газета українською мовою «Зоря Галицька».

Однак пізніше прийняли рішення, що для професійного свята журналістам відведуть 6 червня. Саме в цей день в 1992 році в бельгійському Брюсселі Національну спілку журналістів України прийняли до Міжнародної федерації журналістів — найбільшої в світі організації професійних працівників ЗМІ (slovoidilo.ua/2020/06/06/novyna/suspilstvo/)

 

https://1news.com.ua/wp-content/uploads/2018/06/33-1.jpg

(сайт  1news.com.ua/tsikave)

Свято працівників медіасфери, а саме День журналіста в Україні відзначають щороку 6 червня. Саме ця дата визначилась невипадково.

У цей день, 26 років тому, українську спілку «акул пера» прийняли до лав Міжнародної спільноти журналістів.

Це свято на рівні держави задекларував тогочасний Президент України Леонід Кравчук.

Згідно з документом, встановили нове професійне свято працівників засобів масової інформації – День журналіста.

День журналіста 6 червня – не єдина дата, яку відзначають представники ЗМІ в Україні.

Крім цього свята існують ще такі дати:

Всесвітній день свободи – 3 травня
Міжнародний день солідарності журналістів – 8 вересня
День україномовної преси – 12 листопада
День працівників радіо, телебачення і зв’язку України – 16 листопада.

Професійний день журналістів давно перестав бути святом для обмеженого кола людей. Наразі важко недооцінити важливість роботи журналіста.

Саме представники цієї професії несуть на загальнолюдський рівень інформацію, займаються просвітницькою діяльністю. Зрештою, журналістів вже охрестили «четвертою» гілкою влади.

День журналіста у світі

День журналіста у світі офіційно святкують 8 вересня. Журналісти, які працюють у спортивній сфері святкують професійне свято 2 липня. Саме в цей день у 1924 році в Парижі почала працювати Міжнародна асоціація спортивної преси.

З 1991 року, у першу неділю березня відзначається Міжнародний день дитячого телебачення і радіомовлення. Свято запровадили з метою привернення уваги до прав дітей і молоді. Ефір цього дня присвячують дітям: в ефірній сітці стоять мультфільми, дитячі передачі та кіно. 
 
3 травня відзначається Всесвітній день свободи друку. Свято запроваджене у 1993 році з ініціативи Генеральної асамблеї ООН. Всесвітній день свободи друку нагадує про те, що свобода друку і вираження думок – серед основних прав, закріплених у декларації прав людини.
 
З 1996 року 21 листопада у світі відзначають Всесвітній день телебачення. Телебачення має постійний вплив, адже акцентує найбільшу увагу людей на конфліктах і небезпеках світового масштабу.
 

24tv.ua/lifestyle/den_zhurnalista_v_ukrayini_data_svyata_yak_vidznachayut_zhurnalisti_n1159883

 
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *