ДЕНЬ 504-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 504 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року – 172 дні.
Всесвітній день бортпровідника цивільної авіації
Перший Міжнародний день бортпровідника відзначали 31 травня 2015 року. У цей день профспілка бортпровідників у Канаді першою відсвяткувала це професійне свято.
publish.com.ua/rozvahy/12-lipnya
Незважаючи на те, що першими бортпровідниками були чоловіки і багато перших авіаліній забороняли наймати жінок, ця робота незабаром стала суто жіночою професією. Маркетологи із задоволенням використовували присутність жінок на борту для реклами.
У 1930 році в Сполучених Штатах виникла ідея залучити до роботи стюардами молодих привабливих дівчат. Це мало слугувати рекламі пасажирських авіаперевезень, до того ж дівчата менше важили, а на той час будь-який зайвий кілограм мав значення для збереження стійкості літака.
Першою стюардесою в історії зазвичай називають Елен Черч із Сан-Франциско, яка вийшла на роботу 15 травня 1930 року.
life.fakty.com.ua/ua/sviata
Її найняла компанія United Airlines. У першому рейсі стюардеса обслуговувала 11 пасажирів. Два місяці потому United Airlines ухвалила рішення, що стюардеси повинні обслуговувати всі їхні літаки.
Згодом, коли авіаподорожі стали більш комфортними, авіалініям потрібно було залучити нових клієнтів. Стюардеси в 1940-х і 1950-х роках давали змогу авіалініям показати, що літак може бути так само комфортним, як і домашнє житло. І таким же безпечним і для жінок, і для дітей, і для чоловіків. Одночасно маркетологи намагалися презентувати стюардесу в образі матері або дружини.
Також 12 липня День різнокольорових очей.
www.dilovamova.com
Науково ця патологія називається гетерохромією. Забарвлення нашого ока залежить від кількості меланіну в його райдужній оболонці. Коли відбувається генетичний збій, то людина або тварина народжується з очима різного кольору. Ця аномалія ніяк не впливає на якість життя. Цікаво, що інколи гетерохромія може виникати навіть через важке запалення чи механічну травму. Всесвітньо відомими особистостями з гетерохромією є Демі Мур, Міла Йовович, Міла Куніс, Генрі Кавіл та інші.
А ще 12 липня День паперового пакета.
visrozdil.lviv.ua
Хоча це і неофіційна, проте дуже важлива екологічна подія. Паперові пакети швидко розкладаються, адже є натуральними. Головна мета цього дня полягає в приверненні уваги людства до проблем забруднення довкілля та підвищення обізнанності про переваги використання саме пакетів із паперу.
12 липня – у Бразилії – День інженера лісового господарства, День фіорду в країнах Скандинавії, День юриста в Мексиці, День соціальної медицини в Аргентині, Національний день терапевта в Колумбії.
Іменини: Петро, Павло, Григорій.
Талісманом людини, народженої 12 липня, є агат. Здавна вважалося, що цей красивий камінь має магічні та лікувальні властивості, тому його використовували для виготовлення прикрас.
Наприклад, за стародавнім грузинським повір’ям, агат допомагає загоювати рани і лікувати укуси зміїв. А ось в індійській Аюверде агат рекомендували дітям, як засіб, що усуває страх та дитячу боязкість.
Цього дня народилися:
- 100 рік до н. е. — римський імператор Гай Юлій Цезар;
- 1866 рік — український політичний і громадський діяч, історик, економіст, педагог Антін Синявський;
- 1907 рік — український композитор, диригент Петро Гайдамака;
- 1928 рік — архієрей Української Православної Церкви Київського Патріархату Євсевій (Політило);
- 1988 рік — військовослужбовиця ЗСУ російського походження, учасниця російсько-української війни Ольга Сімонова;
- 1995 рік — офіцер Збройних сил України, відзначився у ході російського вторгнення в Україну, Герой України Павло Усов.
Пам’ятні дати 12 липня
- 1679 рік — англійський король Карл II видає акт, що гарантує судові права громадян;
- 1776 рік — з Плімута вирушає у свою останню експедицію Джеймс Кук;
- 1917 рік — під час Першої світової війни під час другої Іпрської битви Імперська армія Німеччини вперше використовує як бойову отруйну речовину газ, що за місцем боїв дістав назву іприт;
- 1970 рік — експедиція норвезького мандрівника-дослідника Тура Геєрдала на човні “Ра-2” через 57 днів плавання досягає берегів Барбадосу;
- 1989 рік — відбувається остання страта радянським режимом українського військовика, вояка УПА, члена ОУН, учасника боротьби за відновлення незалежности України Івана Савича Гончарука;
- 2009 – Президентом Литви вперше стала жінка – Даля Грибаускайте;
2011 – Нептун завершив свій перший з часу відкриття планети 1846 року повний оберт навколо Сонця;
2021 – У Європі почалися повені, які забрали життя понад 190 осіб, зокрема понад 150 людей у Німеччині;
2022 – Долар США досяг паритету з євро вперше з грудня 2002 року.
Церковне свято – Апостоли Петро і Павло
Петро – один із 12 апостолів. Він був уродженцем міста Віфсаїди, жив зі своєю родиною в Капернаумі і займався рибальством. Звали його Симоном, а ім’я Петро він отримав від Ісуса Христа. Життя Петра більше за інших апостолів висвітлено в євангельських оповіданнях, оскільки він увесь час перебував поруч із Христом. Коли почалися гоніння на християн, апостол Петро прийняв мученицьку смерть – його розіп’яли на хресті.
/osoblyva.com/12-lypnya
Святий Павло, на відміну від Петра, апостолом не був. Спочатку він навіть переслідував юдеїв, але одного разу в місті Дамаск йому з’явився Христос, і від потужного світла Павло осліп. Коли ж він розкаявся і увірував – зір повернувся.
Петро відомий багатьма зціленнями, а в Іопії воскресив із мертвих Тавіфу (Тавіфа або Доркас – новозавітний біблійний персонаж, християнка в Іопії, відома своєю працелюбністю та доброчинністю. Померши після хвороби, була оживлена апостолом Петром).
Петро помер мученицькою смертю в Римі приблизно 57 року. Коли його засудили до хреста, він попросив розіп’яти його долілиць головою, вважаючи себе негідним померти, як Господь.
Джерела:
https://interfax.com.ua/news/general/922313.html
https://tsn.ua/ukrayina/yake-12-lipnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2367196.html