ЦИК дала разъяснения по установлению результатов выборов

ЦИК дала разъяснения по установлению результатов выборов
ЦИК на своем заседании утвердила разъяснения по установлению результатов выборов депутатов Верховной Рады АР Крым, областного, районного, районного в городе совета, а также городского, сельского, поселкового совета (территориальной громады с количеством избирателей 10 000 и более) — www.ukrinform.ru/rubric-elections

Об этом Укринформу сообщили в пресс-службы ЦИК.

 

Ухвалено Роз’яснення щодо встановлення результатів виборів депутатів рад з кількістю виборців 10 тисяч і більше

23.10.2020 — 19:17

https://www.cvk.gov.ua/wp-content/uploads/2020/10/26.jpg

23 жовтня відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії, під час якого Комісія затвердила Роз’яснення щодо встановлення результатів виборів депутатів Верховної Ради АР Крим, обласної, районної, районної у місті ради, а також міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше).

Ухваленим документом чітко  визначено та деталізовано відповідно до Виборчого кодексу процедуру та порядок встановлення результатів виборів депутатів місцевих рад (з кількістю виборців 10 тисяч і більше).

Зокрема,  роз’яснено порядок заповнення кожного пункту протоколу про встановлення результатів виборів депутатів рад з кількістю виборців 10 тисяч і більше, порядок визначення виборчої квоти, наведено формулу, за якою обраховується виборча квота, визначається відсоток сумарної кількості голосів виборців, які підтримали територіальні виборчі списки кандидатів у депутати та процедуру встановлення кількості мандатів та визначення депутатів, обраних у територіальних та єдиному багатомандатному списках.

У Розʼясненні також зазначено, що відомості про відсоток голосів виборців, отриманий кожною організацією партії, зазначаються у пункті 14 відповідного протоколу щодо прохідного 5-відсоткового барʼєру партій визначаються з точністю до сотих часток відсотка (відсотки у протоколах про результати зазначаються без округлення,  наприклад: 7,28).

Окрім іншого, у документі зазначено, що виборча комісія, яка встановлює результати місцевих виборів на своєму засіданні на підставі протоколів про підсумки голосування в межах територіальних виборчих округів з відповідних місцевих виборів не пізніш як на дванадцятий день після дня голосування встановлює відповідно результати виборів.

ТВК зобов’язана встановити результати виборів депутатів незалежно від кількості виборчих дільниць/виборчих округів, на яких/в межах яких голосування не було організовано і проведено відповідно до вимог Кодексу.

У разі нескладання або неналежного складання територіальною виборчою комісією, яка встановлює підсумки голосування з відповідних місцевих виборів, протоколу про підсумки голосування – ТВК, яка встановлює результати місцевих виборів, здійснює повноваження територіальної виборчої комісії щодо встановлення підсумків голосування.

Відділ взаємодії із ЗМІ
Секретаріату Комісії

www.cvk.gov.ua/novini/uhvaleno-roz-yasnennya-shhodo-vstanovlennya-rezultativ-viboriv-deputativ-rad-z-kilkistyu-vibortsiv-10-tisyach-i-bilshe.html

(Visited 3 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *