Что запорожские учреждения культуры предлагают во время карантина

По сообщению пресс-службы Запорожской облгосадминистрации,

усі заклади культури беззаперечно виконують норми карантинних заходів. Задля безпеки відтерміновано проведення всіх масових заходів. Для підтримки позитивного настрою митці та заклади культури опановують нові для себе форми дистанційної роботи.

Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко повідомив про нові форми роботи закладів культури.

Так, Запорізький академічний обласний театр юного глядача запровадив на своєму сайті нову рубрику «Згадай виставу». Кожного дня будуть публікуватися цитати, репліки різних героїв. Треба визначити, з якої вистави ці слова.

Обласний методичний центр культури і мистецтва створив ютуб канал з рубриками «Запрошуємо в гості». Це віртуальна подорож по клубним закладам та творчим колективам Запорізької області. Також можна ознайомитися з відеоциклом про життя та роботу національно-культурних товариств «Національне розмаїття Запорізького краю». Можна переглянути виступи виконавців на фестивалях, концертах, культурно-мистецьких акціях, передивитися фоторозповіді, побувати на онлайн заняттях хореографічної студії «Арабеск» Приморського міського будинку культури.

Запорізький обласний художній музей на сторінці «Запорізький обласний художній музей Group» публікує розповіді та ілюстрації про перлини своєї колекції. Це унікальна можливість ознайомитися із картинами з фондів музею з коментарями кваліфікованих мистецтвознавців. Вже пройшли віртуальні виставки робіт Тамари Дружини, Зінаїди Серебрякової, Валентина Ступіна.

Запорізька обласна бібліотека для юнацтва проводить ігри та анімовані онлайн тести, зокрема, про сучасних письменників, для підготовки до ЗНО.

Народні майстри, працівники музеїв, художники та музиканти проводять майстер-класи, виставляють свої роботи у соцмережах. Заслужена артистка України, артистка академічного симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії Ілона Турчанінова на своїй сторінці у facebook виконує класичні музичні твори.

Також можна здійснити онлайн подорожі Хортицею, історичними та мальовничими куточками Запоріжжя й області. І це далеко не всі культурні заходи, які віддалено пропонують запоріжцям.

Усі театри посилено працюють над репертуаром, актори та музиканти індивідуально та в групах онлайн відточують виконавську майстерність.

Практично всі запорізькі церковні громади дотримуються норм карантину та здорової обережності, задовольняють духовні потреби вірян онлайн, транслюють служби на сторінках у соцмережах.

Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Владислав Мороко наголосив, Україна неодноразово переживала важкі часи війни та лихоліть.

  • І завжди народ знаходив сили у піснях, музиці, творах мистецтва. Впевнений, що після закінчення карантину ми матимемо справжній сплеск культурних подій, а творчість запорізьких митців вийде на якісно новий рівень, — зазначив він.

(Visited 7 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *