ЧС-2022. Збірна України зіграла внічию із чинним чемпіоном світу — командою Франції

Фінляндія — Україна

На київському НСК «Олімпійський» синьо-жовті повели в рахунку завдяки дебютному голу Шапаренка за збірну, але після перерви триколірні відігралися.

У стартовому складі збірної України порівняно з грою в Казахстані відбулося одразу п’ять змін. У захисті замість Соболя та Караваєва вийшли Кривцов та Тимчик, а в середній лінії Сидорчука, Зінченка та Буяльського замінили Степаненко, Шапаренко та Циганков. Утім, розстановка з трьома центральними захисниками та одним форвардом залишилася незмінною.

Дебют матчу був за українцями, які після втрати м’яча намагалися вступати у відбір на половині поля суперника та організували кілька гострих швидких набігів до воріт Льоріса. Після прориву Циганкова з Миколенком лівим флангом Яремчук трохи не встиг завдати разючого удару, а потім Ярмоленко пробив, але не влучив у площину. Згодом французи все ж налагодили вихід з оборони й перейшли до планомірного позиційного наступу. Після кутового Погба зумів пробити головою, але Пятов був на місці.

Усе ж позитиву у грі синьо-жовтих вистачало. Окрім вдалих спроб пресингу, вони вигравали й чимало підборів. Після одного з таких епізодів на 19-й хвилині пройшла перспективна комбінація, але передачу Ярмоленка не використав Яремчук, за спиною якого на більш зручній для удару позиції залишився Миколенко.

У середині тайму потенційну небезпеку ніс удар Грізманна, який виявився трохи невлучним, але після цього синьо-жовті на тривалий час примусили чемпіонів світу більше дбати про захист. Територіальна перевага в ці хвилини була на боці українців, а дотепно розіграний кутовий цілком міг завершитися взяттям воріт, але Льоріс парирував удар Ярмоленка, а Забарний схибив на добиванні. Гострим був і штрафний у виконанні команди Петракова, який завершився ударом Ярмоленка головою в голкіпера.

Украина - Франция / фото REUTERS

Перед самою перервою триколірні, здавалося, прийшли до тями та провели контратаку, і якби не Пятов, що виграв двобій у Марсьяля, рахунок міг би змінитися. Але він змінився на користь синьо-жовтих: після прориву Яремчука м’яч відскочив до Шапаренка, який увігнав його у верхній кут метрів із 18-ти!

На початку другого тайму гості відігралися. Коман виконав навіс із правого флангу, Тимчик ціною пошкодження завадив пробити Рабйо, але Марсьяль вдало діяв на підборі. 1:1. Синьо-жовті відповіли серією небезпечних подач до штрафного та виконали кілька кутових, один із яких завершився ударом Кривцова, що прийшовся в Рабйо.

Гостро розіграли свій кутовий і французи — Зума пробив трохи вище цілі. А на 78-й хвилині Дьябі, що вийшов на заміну, завершив свій прохід пострілом у стійку. В останні хвилини м’яч краще тримався в гостей, але рахунок не змінився. Збірна України завершила внічию і п’ятий свій матч кваліфікаційного турніру.