Запоріжці запитують, чому графіки стабілізаційних відключень світла на наступну добу викладаються лише напередодні ввечері, а не раніше? Це створює незручності у плануванні своєї роботи та справ. Чи не можна складати графіки, наприклад, одразу на тиждень?
На ці питання відповідають фахівці ПАТ “Запоріжжяобленерго”:
“Графіки погодинних відключень «Запоріжжяобленерго» вводить ВИКЛЮЧНО після отримання від НЕК «Укренерго» лімітів енергоспоживання по області на наступну добу. Поки цієї інформації немає – відсутнє й розуміння, наскільки треба скоротити споживання електроенергії, скільки споживачів мають бути залучені до цього процесу і т. ін. Щойно отримуємо обмеження – а це відбувається ввечері, – ми формуємо графіки та публікуємо їх. В середньому, інтервал між отриманням лімітів та оприлюдненням графіків становить до 30 хвилин.
Чому не можна зробити графік на тиждень наперед?
НЕК «Укренерго» формує вищезгадане завдання на зменшення енергоспоживання (ліміти), виходячи з поточного стану Об’єднаної енергосистеми. В умовах повномасштабної агресії рф, здатної завдати нової шкоди українським енергооб’єктам, та мінливих погодних умов, від яких значною мірою залежить здатність сонячних, вітрових та гідроелектростанцій виробляти електроенергію, стан енергосистеми може змінюватися доволі динамічно. Тож формувати завдання на тиждень наперед неможливо.
Відповідно, немає сенсу й для обленерго розробляти графіки на тиждень/ місяць, адже будь-якої миті всі ці графіки можуть стати неактуальними та лише вводитимуть споживачів в оману. А у відключеннях електроенергії «про всяк випадок», тільки тому, що так написано в графіках на тиждень, не зацікавлений ніхто – ані енергетики, ані споживачі. Відключення – вимушений захід. Якщо знаходимо можливість тримати систему в балансі – не відключаємо, навіть якщо планували. І КОЖЕН споживач впливає на цей баланс.
Будь ласка, запам’ятайте! Потужні пристрої краще використовувати вдень, з 11 до 17.
Зранку з 08:00 до 11:00 і ввечері з 18:00 до 22:00 варто самостійно вимкнути все зайве.
Тоді і відключень буде менше, навіть запланованих.”
⬇️