Черногория открыла границы для украинцев: в посольстве разъяснили условия

 
Черногория открыла границы для Украины летом 2020: условия
Черногория открыла границы для украинцев / hromadske.radio

Черногория недавно объявила о завершении пандемии коронавируса.

страна разрешила открыть границы для иностранцев, но с наличием отрицательного результата теста на коронавирус.

Украинцы могут ехать в Черногорию только с отрицательным результатом ПЦР-теста на коронавирус, который сделала аккредитованная лаборатория, сообщает 24 канал.

Условия путешествия для украинцев

Украинский консул Михаил Шматов в фейсбуке пояснил, что с 22 июня украинские граждане могут въезжать в Черногорию при наличии отрицательного ПЦР-теста на COVID-19.

Нет описания фото.
Embassy of Ukraine in Montenegro

!!!UPD 24.06, 21-30.
Роз’яснення щодо порядку в’їзду в Чорногорію. Інформація буде оновлюватися по мірі її надходження чи зміни.

У зв’язку із багаточисельними запитами, надаємо окремі роз’яснення щодо вимог чорногорської сторони до порядку в’їзду громадян України до Чорногорії.

Отже, починаючи з 22 червня, українські громадяни можуть в’їжджати в Чорногорію за умови наявності негативного ПЛР тесту на COVID-19. Вимоги до цього тесту:

– це має бути саме ПЛР тест, експрес тест не підходить;

– тест має бути зроблено найпізніше за 72 години до моменту перетину чорногорського кордону (72 години з моменту забору зразків, а не отримання результатів);

– тест має бути роздрукований. Переклад на англійську чи чорногорську є бажаним, але не є обов’язковим;

– тест має бути зроблений в лабораторії, яка має акредитацію ISO 15189 або ISO/IEC 17025. Конкретний перелік українських лабораторій відсутній, тому запитуйте лабораторію, де збираєтесь робити тест на наявність зазначеної акредитації. Цей тест може бути зроблений не лише на території України, а й в будь-якій іншій країні;

– щодо мінімального віку, з якого потрібно робити такий тест – інформація наразі відсутня. Очікуємо на відповідні роз’яснення Інституту громадського здоров’я Чорногорії.

❗️Окремо стосовно автомобільних подорожей. Посольство наполегливо радить утриматися від автомобільних подорожей до Чорногорії, натомість використовувати прямі перельоти, або непрямі з мінімально коротким часом для пересадки. Хорватія, Боснія і Герцеговина, Угорщина, Румунія формально ще досі забороняють транзит своєю територією і, навіть за наявності всіх підтверджуючих документів, кожна з цих країн може заборонити вам транзитний проїзд до Чорногорії. Сербія – є відкритою для в’їзду та транзиту, проте вона знаходиться у «червоному списку» Чорногорії, тому вам може бути відмовлено у в’їзді в Чорногорію з Сербії (навіть за умови транзиту).

❗️Окремо ще раз наголошуємо, що Посольство не видає жодних листів/підтверджень/нот для в’їзду та транзиту як територією Чорногорії, так і територією інших країн. Автомобільні подорожі ви здійснюєте на власний ризик і під власну відповідальність.

 
 
(facebook.com/ukrainian.embassy.me/)
 
 Какой транспорт выбирать

Посольство Украины в Черногории настойчиво советует воздержаться от автомобильных путешествий. Михаил Шматов подчеркнул, что лучше использовать прямые перелеты, или непрямые с минимально коротким временем для пересадки.

Почему самолетом лучше

Дело в том, что Хорватия, Босния и Герцеговина, Венгрия, Румыния формально до сих пор запрещают транзит по своей территории. Даже при наличии всех подтверждающих документов, каждая из этих стран может запретить вам транзитный проезд в Черногорию.

Автомобильные путешествия вы осуществляете на собственный риск и под собственную ответственность,
– добавил посол.

Заметим, что Черногория принимает иностранцев на основании места проживания лица, а не его гражданства. В целом решения будут принимать на основе эпидемиологической ситуации.

Как будут принимать решения

Черногория сформировали три списка стран в зависимости от:

  • количества активных и новых случаев коронавирусной инфекции,
  • тенденции количества новых случаев заражения,
  • общей реакции страны на пандемию с учетом имеющейся информации о таких аспектах, как тестирование, мониторинг и мониторинг контактов, лечение и отчетность.

чорногорія відпочинок поділ карантин коронавірус

Черногория разделила страны на различные зоны / Фото «Балканский обозреватель»

24tv.ua/ru/chernogorija-otkryla-granicy-dlja-ukrainy-letom-novosti-zdorovja_n1364359

 

Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *