До яких країн можна їхати з цією вакциною
Хоча вакцина CoronaVac затверджена ВООЗ, не всі країни її визнають і дозволяють в’їзд щепленим нею людям.
За даними українського міністерства охорони здоров’я (МОЗ), станом на 2 листопада цією вакциною щепили понад 3,1 млн українців. Це трохи менше, ніж найпопулярнішою вакциною Pfizer – 4,3 млн.
В Україні зараз є 7,5 млн доз вакцин, 5,1 млн – CoronaVac, Pfizer – 1,1 млн і AstraZeneca – 1,4 млн.
Першого листопада CoronaVac щепились 120 тисяч українців, а Pfizer – 130 тисяч.
Усі європейські країни наразі визнають лише чотири вакцини, схвалені Європейською медичною агенцією (ЄМА) – це AstraZeneca, Pfizer/BioNTech, Moderna та Johnson & Johnson.
Що стосується CoronaVac, її визнають окремі країни ЄС, зокрема Австрія, Іспанія, Греція, Фінляндія, Швеція, Нідерланди тощо. Але водночас не визнають інші – наприклад, із нею не можна поїхати до Італії, Німеччини, Франції, Польщі тощо.
(www.bbc.com/ukrainian/features-59134401)
Велика Британія з 22 листопада розширить список вакцин, які визнаються для відвідування країни мандрівниками з інших країн.
Про це йдеться у заяві британського уряду, повідомляє “Європейська правда”.
“З 4 ранку понеділка, 22 листопада, уряд визнає вакцини зі списку Всесвітньої організації охорони здоров’я для використання у надзвичайних ситуаціях. У результаті Sinovac (CoronaVac), Sinopharm Beijing і Covaxin будуть додані до нашого списку схвалених вакцин для в’їзних подорожей”, – йдеться у заяві.
Пасажирам, які пройшли повну вакцинацію та отримали сертифікат на вакцину, не потрібно проходити тест перед відправленням, тест на 8-й день або самоізолюватися після прибуття.
Правила розповсюджуються і на мандрівників з України. Але необхідно зважати, що для поїздки до Британії українцям необхідна віза.
На сьогодні британська влада визнає вакцини Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Covishield та Johnson&Johnson.
Нагадаємо, посли ЄС погодили виключення України із “зеленого списку” для подорожей цього тижня. Це рішення очікувалося вже тривалий час з огляду на погіршення ситуації з коронавірусом в Україні.
Рішення про виключення України зі списку автоматично не означатиме зміни правил перетину кордону. Проте країни ЄС, як правило, дослухаються до рекомендації Ради ЄС та запроваджують обмеження на в’їзд для жителів країн, яких немає у списку, та на туристичні мандрівки для них.
Що означає виключення України зі списку та якими будуть правила перетину кордону, читайте у статті: Безвіз у червоній зоні: як нова хвиля епідемії змінить правила в’їзду в ЄС для українців
https://www.eurointegration.com.ua/news/2021/11/9/7130019