БК "Запоріжжя" в Одесі перериває смугу невдач

БК "Запоріжжя" в Одесі перериває смугу невдач

Впевнена гра лідерів дозволила запорізькій команді здобути гостьову звитягу над «Одесою» та повернутися на переможний шлях в Суперлізі Паріматч

БК «Одеса» – БК «Запоріжжя» 73:83 (24:23, 13:19 19:24, 17:17)

«Одеса»: Артамонов (9 + 5 підбирань), Кондраков (27 + 4 передачі – 4 втрати), Носков (2), Давидюк, Браун (4 + 8 підбирань + 5 блок-шотів) – старт; Заєць (2), Найко (2), Блейлок (10 + 3 перехоплення), Прокопенко (4), Новіков (13 + 5 підбирань).

Головний тренер: Олег Юшкін

«Запоріжжя»: Кеффі (20 + 5 підбирань + 5 передач + 3 перехоплення), Форчун (18 + 5 підбирань), Мальчевський (6), Грицак (11 + 11 підбирань + 3 блок-шоти), Маяускас (19 + 8 підбирань) – старт; Тітов (2), Сізов, Міхєєв (3), Тихонов (4).

Головний тренер: Валерій Плеханов

Стартове вкидання, коли Андрій Грицак проявив більше бажання у боротьбі за м’яч ніж кремезний Рамел Браун, свідчило про серйозну зарядженість запоріжців на цю гру. Завдяки цьому настрою гості вже до п’ятої хвилини мали перевагу 12:4. Постаралися Грицак з Маяускасом, які записали на свій рахунок по одному дальному влучанню і мали по п’ять набраних очок. Проте далі команда Валерія Плеханова розгубила впевненість. Заважали втрати, які перетворювалися у перехоплення «Одеси», що в свою чергу призвело до сумбурних дій і авантюрних рішень. Це було пов’язано насамперед з тим, що ранні фоли Віталія Мальчевського змусили тренерський штаб робити передчасні зміни у стартовій п’ятірці. І на жаль, не всі гравці з лави запасних впевнено увійшли у гру. Снайпер одеситів Юрій Кондраков отримав забагато простору на периметрі, відрядивши своїй колишній команді три дальніх влучання. Точним кидком Романа Новікова на останній секунді чверті господарі мінімально виграли відрізок – 24:23.

У перерві запоріжці заспокоїлися та знайшли необхідну впевненість і стабільність. Жодної втрати за другу чверть – гідна командна робота, що допомогло гостям повернути контроль над грою. Майк Кеффі класно виконував плеймейкерські функції та більше брав ініціативу на себе в потрібний момент. Активно продовжували набирати очки Грицак з Маяускасом. Запоріжці хоч і не реалізували жодного дального кидка впродовж чверті, але за рахунок вдалої гри в захисті зуміли отримати «+5» перед великою перервою.

Визначальною в багатьох моментах стала третя чверть. У командний механізм «Запоріжжя» додалася робота снайперів, чого дуже бракувало в першій половині. Загалом протягом третьої чверті запоріжці почали більше загострювати з периметру, і що важливо – влучати. Так чотири кидки із семи досягли цілі. У «фарбі» запалювали Грицак з Маяускасом. У підсумку, Андрію вдруге в сезоні вдалося оформити дабл-дабл. Гравці «Запоріжжя» за рахунок командної роботи зуміли отримати перед останньою перервою «+10».

«Одеса» намагалася знайти порятунок за допомогою дальніх кидків. Після влучань Кондракова та Новікова господарі досягли мінімальних п’яти очок відставання. Проте запоріжці не втратили концентрації і в середині чверті повернули собі «+10». Останні три хвилини матчу команда проводила без Віталія Мальчевського, який завершив гру через перебір фолів, та партнери не віддали таку потрібну перемогу супернику.

Аурімас Маяускас продемонстрував відмінну реалізацію кидків з гри, влучивши усі сім спроб. Майк Кеффі, який став кращим бомбардиром запорізької команди з 20 очками, також повернув собі перше місце у списку ТОП асистентів Суперліги, перегравши в очному протистоянні Клима Артамонова. Нарешті в другій половині по-справжньому увімкнувся Джош Форчун, який настріляв 14 очок. Запоріжці заслужено перемогли «Одесу» 83:73 і в гарному настрої готуватимуться до суботньої гри з «Хіміком».

Коментар головного тренера БК «Запоріжжя» Валерія Плеханова

– Вітаю наше керівництво, наших уболівальників, вони довго чекали, тому вдячний їм за терпіння.  Краще зіграли в захисті, це приємно, тому що працювали над цим дуже серйозно. Ми знали, що «Одеса» найбільше в лізі кидає з-за дуги, ми намагалися максимально ускладнювати їхні кидки. Вперше за останні рази в нас менше 20 втрат за гру. Той обсяг роботи, який ми виконали, вже трохи дає результат. Це приємно. Дуже хочу вірити, що травма Кеффі не серйозна. У нього пошкодження коліна і якщо його не буде, то нам є за що перейматися в наступній грі. Він єдиний номінальний перший номер в команді. Загалом сьогодні вдячний всім нашим гравцям за віру і за роботу.

(Visited 37 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *