БК "Запоріжжя" провів блискавичну трансферну компанію (фото)

БК "Запоріжжя" провів блискавичну трансферну компанію (фото)

Менше місяця вистачило керівництву запорізького баскетбольного гранда для проведення трансферної компанії до нового сезону. Склад був оновлений на 80 відсотків. Головний тренер БК “Запоріжжя” Валерій Плеханов прокоментував комплектацію своєї команди на новий сезон Суперліги Парі-Матч 2020/2021 – Перше завдання, яке ми ставили – зберегти тих людей, які у нас були. Принаймні, які були обличчям клубу в останніх сезонах. Це Шевченко і Мироненко. Але на превеликий жаль ми не змогли знайти спільної мови по фінансовим питанням. Запити хлопців були значно більшими ніж наші можливості. Інші хлопці, з якими ми також говорили про можливе підписання контракту, теж хотіли поліпшити своє фінансове становище, тому конструктиву не вийшло. Коли ми зрозуміли, що нам буде важко домовитися з тими, хто був, довелося шукати інші варіанти. І вони знайшлися майже одразу. Ми вирішили робити ставку на досвід. У першу чергу, ми говорили про те, що нам потрібні люди, які будуть брати на себе відповідальність і в змозі вирішувати питання. Перша розмова у мене була з Олександром Сізовим. Я радий, що ми зуміли знайшли спільну мову і домовитися. Досвід цього гравця, вміння читати гру, захищатися нам повинні допомогти. Наступною людиною, до якої я звернувся, був Віталій Мальчевський. Знаючи його снайперські якості і бійцівський характер, ми теж досить швидко домовилися.

Щодо Дмитра Тихонова, то цей варіант розглядався й раніше, але дійти згоди не виходило. На щастя, у цьому році все склалося. Він габаритний, його фізичні дані стануть у нагоді, щоб протистояти таким гравцям як Фесенко, Натяжко, Петров, Майєрс та інші. Що стосується Андрія Грицака: варіант спробувати залучити його в українському чемпіонаті розглядався ще коли ми разом працювали на чемпіонаті Європи. Я бачу у ньому задатки серйозного гравця. Звичайно, є речі, над якими потрібно працювати, але навіть вже те, що є зараз, потрібно використовувати. Переговори тривали довше. У підсумку, Андрій погодився з тим, що йому треба виходити на новий рівень і спробувати себе в українському чемпіонаті. Коли ми зрозуміли, про який український ростер йде мова, почали підбирати легіонерів. Першим був Аурімас Маяускас – людина, за якою я бігав три роки. Дуже сподіваюся не розчаруватися. Гравець, який навчався в Америці і який дуже добре грає спиною. На позиції четвертого-п’ятого номера він діє дуже впевнено. Ще три роки тому я до нього прицінювався, але тоді ми не могли його взяти. Тепер вдалося. В останньому сезоні він був яскраво вираженим лідером команди. Такі якості нам зараз і потрібні. У нього гарно поставлений дальній кидок, він добре грає ізоляцію. Я радий, що він виступатиме у нас. Після того як ми визначилися з “великими”, постало питання про “маленьких” гравців. У цьому році я довго обирав, ті варіанти, які подобалися з самого початку, ми не могли взяти через фінансове навантаження для бюджету клубу. Ми знову шукали гравців з нижнього кошика, але шукали лідерів. У новому сезоні ми посилаємося на досвід гравців Майк Кеффі теж потрапляє під цей критерій. Він пограв у різних чемпіонатах, всюди був лідером. Те, що треба. Класичний плеймейкер, який поєднує набір очок з великою кількістю передач. Передивився багато ігор за його участі, вважаю, він зможе повести за собою колектив. Його не хотіли відпускати з попереднього місця роботи, проте нам вдалося переконати, що в Україні він зможе вийти на новий рівень. І головний мотив – те, що ми кличемо лідера. Останнє наше підписання – це Джош Форчун. До кінця дотримувалися лінії, що ми кличемо людей з досвідом. Немає бажання когось “розігрувати” і гадати чи вгадаємо з молодим гравцем. У нього є все необхідне під наші запити, до того ж зі зростом 196 у нього відкривається непогана перспектива на своїй позиції. Інших придбань у нас поки що не буде. Починаємо підготовку в серпні, потім у вересні беремо участь у трьох турнірах: 4-6 в Кам’янському, 11-13 у нас в Запоріжжі і 18-20 у Миколаєві. За ці дев’ять матчів ми повинні зрозуміти, чи все нас влаштовує в плані комплектації, якщо ні, тоді буде підійматися питання про ще одного легіонера. Українською частиною ростеру я повністю задоволений. Тут перевірені бійці. Вже скоріше хочеться приступити до роботи.

Нагадаємо, що старт нового сезону Суперлізі Парі-Матч запланований на середину жовтня. Федерація баскетболу України прийняла рішення включити БК “Тернопіль” до складу учасників Суперліги. Таким чином, у новому сезоні в елітному баскетбольному дівізіоні України гратиме 10 команд. Сайт: Баскетбольний клуб “ЗАПОРІЖЖЯ”.

 

(Visited 12 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *