Биатлон. В Оберхофе двумя масс-стартами завершился 4-й этап КМ

Результати жіночого мас-старту

Практично кожен старт четвертого етапу Кубка світу доводиться супроводжувати зведеннями погоди – аж надто відчутний вплив має цей фактор на результати спортсменів в Германия  Оберхофі. Ось і сьогодні найпотужніші і непередбачувані у напрямку вітрові заряди зробили роботу на вогневих рубежах справжнім випробуванням. Чи не жарт: на чотирьох рубежах сьогодні учасниці мас-старту допускали в середньому по 6,7 промахів!


Але одна зі спортсменок в цій ситуації відчувала себе в своїй стихії. Для Кайси Макаряйнен, здавалося, вітер стихав в її коридорах для стрільби, немов роблячи запізнілий подарунок до Дня народження фінської ракети, який Кайса відсвяткувала вчора. З 20-ти пострілів Макаряйнен 19 виявилися точними! Жодна з суперниць в результаті не зуміла наблизитися до цього показника!

Останній відрізок дистанції багаторічного лідера збірної Фінляндії перетворився на коло пошани, на яке вона пішла, маючи 46 секунд запасу над переслідувачками, спокійно довівши гонку до перемоги! Макаряйнен стала всього другою біатлоністкою в історії, яка зуміла перемогти в Кубку світу у віці 37 років! Першою була Анна-Карін Зідек, яка дев’ять років тому перемогла в індивідуальній гонці рідного етапу в Остерсунді.

Втім, перемога Макаряйнен до останньої стрільби не була зовсім очевидною. Перші три рубежі в нуль відпрацювала білоруська біатлоністка Ірина Кривко, і заключну стрільбу стоячи два лідера почали синхронно! Але, влучивши першим пострілом в мішень, далі Кривко заметушилася і допустила чотири помилки, в той час як Макаряйнен ретельно вицілювала кожен постріл і закрила всі п’ять! В результаті білоруска втратила відмінні шанси на подіум і фінішувала лише сьомою.

А місця в призовій трійці розіграли між собою норвежки. Справді, подіум без представниць цієї скандинавської країни вже неможливо уявити собі в нинішньому сезоні. Тіріл Екхофф і Марте Олсбю Ройселанд разом пройшли все заключне коло, залишивши з’ясування відносин на останні метри дистанції. І там потужним фінішним прискоренням Екхофф вирвала срібло з рук подруги по збірній.

Набравши 54 очки за гонку, Тіріл цілком могла претендувати на те, щоб перехопити лідерський біб з рук Доротеї Вірер. Тим більше, що італійка почала мас-старт вкрай невдало, після двох рубежів опинившись 15-ю. Але жовта майка на грудях додає сили! Незважаючи на п’ять сумарних промахів, Доро фінішувала четвертою і перед переїздом в Рупольдінг зуміла зберегти  перевагу у дев’ять очок!

У єдиної представниці України Олени Підгрушної гонка не задалася зі старту: вже на першому рубежі Олена промахнулася двома останніми пострілами, відкотившись на межу другого-третього десятків в протоколі. Надалі суттєво піднятися Підгрушній не вдалося: шість промахів по такій гонці не виглядали критично. Але втома, що накопичилася за три старти, разом з проведеною у новорічну паузу роботою не дозволили підтримувати швидкість лідерів. Сьогодні по чистому ходу у Олени 25-й результат, і з оглядкою на це підсумкове 18-е місце на фініші виглядає зовсім не погано. У загальному заліку Кубка світу найкраща з українок також продовжує йти 18-ю.

Мас-старт. Жінки
1.  Кайса Макаряйнен (1+0+0+0)  39:58,9
2.  Тіріл Екхофф (0+0+3+1)  +30,2
3.  Марте Олсбю Ройселанд (1+0+1+1)  +35,0

18.  Олена Підгрушна (2+1+1+2)  +2:26,6

Повні результати гонки тут

www.biathlon.com.ua/ua/comments/9984-oberhof-2020.-rezulytati-zhenskogo-mass-starta

 

Результати чоловічої мас-старту

Велике норвезько-французьке протистояння поточного сезону продовжилося і в заключній гонці четвертого етапу Кубка світу в Германия Оберхофі – чоловічому мас-старті. Сумарно дев’ять представників двох збірних-лідерів поточного сезону вийшли на старт в числі 30-ти кращих біатлоністів світу. І сьогодні Фуркад і компанія, розлючені прикрою поразкою в естафеті, взяли гучний реванш!

Зважаючи на відсутність снігу, організаторам знову довелося вдатися до нестандартного формату гонки. Спортсменів відправили на шість кіл по 2,5 кілометра, причому до першої стрільби набігатися біатлоністи змогли вдосталь, пробігши два круга. Весь цей час ситуацію на чолі групи контролювали армії мушкетерів і вікінгів.

Однак, вже два рубежі в стрільбі лежачи кардинально змінили співвідношення сил. Всі норвежці допустити досить багато помилок, і в першій вісімці нікого з них вже не виявилося. Серед французів теж відбувся значний відсів: в лідируючій групі залишилися тільки Мартен Фуркад і Симон Дестьйo. А в лідери на радість заповнених трибун вирвався німець Арнд Пайффер, який  чисто відстрілявся на двох рубежах.

Але радість німецьких уболівальників була недовгою: на першій же стійці Пайффер заробив два кола штрафу, в той час як обидва француза відпрацювали чисто і побігли в парі, маючи 25 секунд переваги. Німець пішов третім, сподіваючись на помилки суперників на заключному вогневому рубежі. І таки дочекався!

Правда, один промах Фуркада останнім пострілом Пайфферу не допоміг – до стійки він поступався вже більше дистанції штрафного кола. Мартен швидко подолав 150 додаткових метрів і відправився до своєї 79-ї перемоги в Кубку світу! Причому успіх сьогодні став ще більш солодким, оскільки дозволив французу вдруге в сезоні відібрати жовтий біб лідера у Йоханнеса Бьо, який пропускав Оберхоф!

Зате дві помилки Дестьйo давали шанс боротися за срібло! От тільки біда: сам Арнд не обійшовся без промаху і на останнє коло пішов, відстаючи від другої позиції на 14 секунд.

Яким же було цей останнє коло у виконанні могутнього представника збірної Німеччини! Його підганяли криками вболівальників по всій дистанції, шаленим підбадьорювали тренери німецької збірної, що розташувалися на трасі. Пайффер з кожним метром невблаганно накочувався на Дестьйo, який до того моменту вже не думав про боротьбу з Фуркадом, а все частіше озирався на Арнда,  що накатував. А з середини кола і озиратися перестав, оскільки почав просто чути потужний подих німця десь за спиною.

Поступатися не збирався ніхто: ні Пайффер, який наздоганяв, ні Дестьйo, який відбивався. Обидва – з останніх сил. І в той час, коли Мартен в переможному жесті перетинав фінішну лінію, два суперника за срібло вийшли врівень на заключну пряму! На цій стометрівці було віддано все, що залишалося в резерві Арнда і Сімона – після фінішу обидва впали на мокрий штучний сніг оберхофського стадіону. І лежали так довго, що благородний переможець мас-старту навіть по черзі підійшов до обох, щоб відстебнути лижі. А табло в цей час показувало 0,2 секунди на користь Пайффера. Срібло для Німеччини!

На жаль, обидва заявлених в гонку українця вели боротьбу на віддалі від лідерських позицій. На виступі лідера збірної Дмитра Підручного, безумовно, позначилася невелика пауза, під час якої капітан команди був відсутній в Оберхофі, і перед мас-стартом можливості для повноцінних тренувань були дуже обмежені. Можна було сподіватися на свіжість Діми, але дорога в Україну і назад такої свіжості не дала, і робота на дистанції давалася Підручному непросто.

Як часто буває в подібних ситуаціях, виручила стрільба. А вона сьогодні у Дмитра вийшла дуже швидкою: по скорострільності в гонці у нього другий результат, а чотири кола штрафу – не гірший, ніж середній результат в гонці. Якраз в середині фінішного протоколу капітан команди і закінчив гонку – 15-м.

Протягом всієї гонки компанію Підручному становив і Артем Прима. Однак шляхи двох українців в мас-старті розійшлися на останньому вогневому рубежі. У той час як Дмитро з нулем побіг боротися за місця у другому десятку, Артем заробив ще два кола штрафу і на фініші змушений був задовольнятися 24-ю позицією. Проте, за якістю результатів етап в Оберхофі – поки найкращий для Прими, що дозволяє сподіватися на подальший прогрес на шляху до чемпіонату світу.

Остання гонка етапу загострила боротьбу в загальному заліку Кубка світу і повністю перекроїла провідну п’ятірку спортсменів. Лідерство перехопив Мартен Фуркад, хоча поки його перевага над Йоханнесом Бьо виглядає чисто символічною – 13 очок. Тар’єй Бьо, який йшов до мас-старту другим, провалив сьогодні заключний рубіж і фінішував лише 25-м, поступившись не тільки другим, але і третім місцем у тоталі, на яке заліз Сімон Дестьйo.

Перерва між двома німецькими етапами традиційно дуже коротка: вже в середу змагання в Кубку світу продовжаться в Рупольдінгу спринтом у жінок.

Мас-старт. Чоловіки
1.  Мартен Фуркад (0+1+0+1)  41:01,4
2.  Арнд Пайффер (0+0+2+1)  +20,1
3.  Сімон Дестьйо (0+1+0+2)  +20,3

15.  Дмитро Підручний (2+1+1+0)  +1:18,4
24.  Артем Прима (1+1+1+2)  +2:28,7

Повні результати гонки тут

www.biathlon.com.ua/ua/comments/9985-oberhof-2020.-rezulytati-muzhskogo-mass-starta

(Visited 51 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *