В ВВС додали, що посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс оголосила переможця Книгу року-2022.
“Чудово, що Книга року відбувається, нехай і у зміненому форматі, попри російську війну та постійні обстріли. За нинішніх умов це ще один доказ незламності та стійкості українців… Я вірю, що майбутнє світу в буквальному сенсі пишеться зараз в Україні, а її творцями є всі українці та всі, хто підтримує вас”, – зауважила Сіммонс.
Переможець у кожній номінації отримає 1000 фунтів стерлінгів у гривневому еквіваленті. Видавці книжок-переможців матимуть право використовувати логотипи Книги року BBC у наступних виданнях.
До журі конкурсу Книга року ВВС-2021 входили:
професор Національного університету “Києво-Могилянська академія” Віра Агеєва, блогер Віталій Чепинога, телеведучий Вадим Карп’як, радниця з питань культури ЄБРР Світлана Пиркало та головний редактор ВВС News Україна Марта Шокало.
Цьогоріч премію “Читач року” не вручали.
Як повідомлялося, літературна премія Книга року ВВС вручається з 2005 року.
Фото: BBC/Getty Images
www.ukrinform.ua/rubric-culture/3635528-bbc-ukraina-nazvala-nazvala-peremozciv-premii-kniga-roku2022.html