Директорка ГО “Культпрожектор” Вікторія Верес та куратор проєктів сучасного мистецтва Павло Гудімов на артбранчі у Запоріжжі
У Запоріжжі підбито попередні підсумки проєкту «Митець і місто», який реалізовується у Запоріжжі, Херсоні, Маріуполі та Кривому Розі громадською організацією «Культпрожектор» за підтримки Посольства США в Україні.
Це відбулося на артбранчі [творча зустріч у невимушеній обстановці] зі знаним куратором масштабних проєктів сучасного мистецтва, дизайну і архітектури, засновником арт-центру «ЯГалерея» в Києві та Львові, колекціонером, музикантом Павлом Гудімовим. Павло, який не визнає звернення по-батькові, вважаючи його радянським пережитком, був членом конкурсної комісії на форум-батлі проєктів.
Проєкт «Митець і місто» був орієнтований на молодь віком від 16 до 22 років, що мешкає в індустріальних містах й зацікавлена у їхньому креативному розвитку. У кожному місті у проєкті взяли участь по 40 молодих митців та мисткинь, які навчалися у кращих українських та американських експертів у царині культури, де черпати натхнення та як нарощувати м’язи на власні ідеї. Тобто як адмініструвати проекти, де брати на них фінансування, як втілити віртуальну реальність у життя та за її допомогою вирішувати соціальні проблеми.
Загалом на конкурс надішли 53 творчі ідеї. З них у кожному місті були обрані по дві найперспективніші, автори яких на форум-батлі змагалися за тисячу доларів, яка піде на реалізацію ініціативи-переможиці.
До фіналу потрапили два проєкти із Запоріжжя: «Ширше» Маргарити Закревської [створення першого об’єкту доповненої реальності і додатку, що слугуватиме онлайн-гідом по місту] та «Відкрита галерея» групи авторів [виставка художників, роботи яких перемістилися б на екомурали].
А переможцем стала команда проєкту «Сліпі плями» з Маріуполя, яка планує створення в покинутих спорудах міста поп-арт галерей з роботами талановитих, але поки невідомих митців та мисткинь.
Детальніше про розмноження мистецтва у «заброшках», про те, як культурі напитися із «моря грошей», а також про думки Павла Гудімова щодо запорізького художнього скарбу читайте у найближчих номерах «МИГа».
Ганна ЧУПРИНА