Про це інститут повідомляє на сторінці у Facebook. Друзі та колеги зо всіх країн світу дякують за роботу, відчувають тривогу за те, як продовжиться тренд, заданий вченим, сподіваються, що у нього є хороші пропозиції в науковому світі: “Ваше лідерство в HURI було чудовим прикладом служіння мети”…
В останній день на посаді директора Плохій подякував колегам з інституту за спільну роботу над зміцненням існуючих програм та створення й розвитку нових.
“Для мене було привілеєм та честю очолювати інститут протягом останніх дванадцяти років. Роки, позначені тривогою та викликами війни, але також можливостями, які інституції, як HURI, пропонують просунути те, що гасло Гарварду називає «добрі знання» про Україну”, – сказав Плохій.
У наступному навчальному році Інститут очолить Террі Мартін, щодо якого Плохій зазначив, що він зробить “все можливе, щоб підтримати його та співробітників HURI у продовженні місії Інституту в наступні місяці та роки”.
Сергій Плохій – історик, член PEN Ukraine, професор кафедри української історії в Гарвардському університеті та доктора Оксфордського університету. Автор більше десятка книг з історії України та Східної Європи, зокрема «Брама Європи», «Ядерне безумство», «Атоми і попіл».
Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2018) за книгу «Брама Європи». Тоді ж отримав британську премію Baillie Gifford у галузі документалістики – за книгу «Чорнобиль. Історія трагедії».
Батько Сергія Плохия був випускником Запорізького машинобудівного інституту. Після закінчення вишу батька відправили за державним розподілом до Горького, де народився майбутній історик. Незабаром сім’я повернулася до Запоріжжя, де Сергій провів свої дитинство та юність.
1980 року Сергій Плохій закінчив Дніпровський університет, де отримав спеціальність історика. Займався історією України XVII-XVIII ст. Професійно ріс і розвивався під керівництвом професора Юрія Мицика та засновника дніпропетровської джерелознавчої школи Миколи Ковальського.
Один із учнів Сергія Плохия – запорізький історик та краєзнавець Микола Єременко.