Церковне свято 21 листопада за новим і старим стилем, заборони дня, у кого іменини.
21 листопада за новим церковним календарем віряни відзначають одне з дванадцяти найважливіших свят Православної Церкви – Введення в храм Пресвятої Богородиці.
Православне свято 21 листопада за новим календарем (4 грудня за старим) – Введення в храм Пресвятої Богородиці, одне з двунадесятих, тобто, найбільших православних свят.
У народі його також називають Третя Пречиста.
Введення в храм Пресвятої Богородиці, або Третя Пречиста 2024 року – історія та значення
Введення в храм Пресвятої Богородиці – одне з 12 найбільших релігійних свят. Воно пов’язане з подіями, описаними в апокрифічних Євангеліях, тобто в тих, які церква не визнала. У них розказано, як батьки – Іоаким і Анна – привели маленьку Богородицю в Єрусалимський храм на виховання. Дівчинка пізно народилася в батьків – вони вже були літніми людьми і пообіцяли її присвятити Богу.
21 листопада в церковному календарі – Введення у храм Пресвятої Богородиці. Це велике християнське свято, яке присвячене події, коли Діва Марія, майбутня мати Ісуса Христа, була введена у Єрусалимський храм її батьками — Йоакимом та Анною.
За переказами, Марію у віці трьох років відвели до храму, де вона залишилася для служіння Богу. Ця подія символізує початок її духовного життя та посвяти Богу. У храмі Пресвята Богородиця зростала, навчалася молитві та вивченню Святого Письма, що підготувало її до майбутньої ролі Матері Божої.
Свято Введення має глибоке духовне значення, оскільки воно підкреслює важливість посвяти Богу та служіння Йому. Цього дня віряни беруть участь у богослужіннях, молебнях і процесіях, які символізують введення Марії у храм і її посвяту Богу.
У храмі Марія жила до 15 років, а потім їй радили знайти собі нареченого, але вона дала обітницю присвятити життя Господу. Тоді було вирішено, що нею опікуватиметься старий родич Йосип – вони побралися, як того вимагав закон, і поїхали з Єрусалима до Назарету.
Церковне свято 21 листопада за старим стилем
Православне свято сьогодні за юліанським календарем – Собор Архістратига Михаїла.
Про що говорять прикмети на 21 листопада
- туман із ранку – скоро настане відлига;
- сніг пішов уранці – Великдень буде теж зі снігом;
- сніг із дощем цього дня – весна буде непогожою.
За народними віруваннями, цього дня зима остаточно приходить на землю і вступає у свої права.
За прикметами, якщо цього дня тепло, то надалі зима буде холодною.
Якщо ж холодно ‒ взимку погода буде м’якою.
У народі прозвали 21 листопада свято Введення, або Третя Пречиста.Цей день традиційно асоціювали з настанням зими: “Введення прийшло – зиму привело”.
Що не можна робити сьогодні
У церковне свято 21 листопада не дозволяється гніватися, лаятися, лихословити, відмовляти в допомозі. Церква не схвалює заздрості, жадібності, відчаю і ліні.
Що сьогодні не можна робити за народними прикметами:
вважається, що у великі релігійні свята не можна займатися важкою працею – за можливості потрібно присвятити цей час молитві та думкам про духовне,
забороняється шити, вишивати, прибирати, прати, робити інші справи по господарству, вживати алкоголь.
Не слід також у свято (як і в інші великі) брати і давати в борг – це обіцяє бідність.
Що можна робити 21 листопада
У православне свято сьогодні звертаються з молитвами до Пресвятої Богородиці.
У Божої Матері просять здоров’я, захисту і заступництва, моляться про зцілення від різних захворювань, зміцнення віри, прощення гріхів, вдале заміжжя.
У народі день вважається хорошим для здійснення угод і продажу.
За старих часів вірили, що зима в цей час роз’їжджає на санях, тому нині автомобілістам радять поміняти гуму.
Для тих, хто дотримується посту, раніше ми публікували календар харчування на Різдвяний піст 2024 року по днях, але в свято Введення піст послаблюється.
Хто відзначає день ангела 21 листопада
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Павло, Олексій, Володимир, Микола, Ада.
За старим стилем день ангела у Марфи, Рафаїла, Михайла, Гавриїла.
https://www.unian.ua/lite/holidays/yake-sogodni-cerkovne-svyato-21-listopada-golovni-zaboroni-dnya-12461403.html